23°

Партію “Слуга народу” очолить Разумков

Оскільки Іван Баканов, який мав очолити політичну силу “Слуга народу”, призначений на посаду першого заступника голови СБУ, місце лідера партії звільнилося.

Журналісти поцікавилися у заступника глави Адміністрації Президента Руслана Рябошапки, хто може очолити партію, на що той відповів:

“Мені здається, що до сьогодні чи до вчора мав очолювати Іван Баканов. Але оскільки в нього зараз нова посада, то, мабуть, що лідер зміниться. Я думаю, що Дмитро Разумков, можливо, очолить виборчий список”.

Ідеологією партії новопризначений представник Президента у Верховній Раді України в інтерв’ю LB.ua Руслан Стефанчук називає лібертаріанство. 

Він зазначає, що основною метою партії “Слуга народу” не є боротьба за виборців. Вони хочуть запропонувати відкриту, відповідальну і зрозумілу політику. А для цього треба користуватися інструментами діджиталізації і відкритого суспільства, щоб держава стала сервісом. Партія пропонує нову модель побудови України, і виборець матиме змогу підтримати цю модель або ні. Йдеться про те, щоб запровадити в Україні ліберальну модель економіки, відносин з відповідними національними особливостями, але в першу чергу – зламати стару систему. 

“Зробити нормальну державу, де є політична воля та нормальні відносини людини і держави, де людина є найвищою цінністю”, – розповідає Стефанчук.

Загалом лібертаріанство – це політична філософія, послідовники якої виступають за втілення ідеї індивідуальної свободи та зменшення ролі державного апарату.

Він також порівнює життя України в останні 28 років із “днем бабака” – тобто днем, який постійно повторюється по колу. 

“Ми щодня прокидалися – і нічого не змінювалося. Країна, де є політична воля і бажання народу, може здійснити все. А у нас 28 років ніхто не займався економікою, спілкуванням з народом”.

На даний момент партія “Слуга народу” є лідером електоральних симпатій. Це демонструють результати опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг”.

Серед тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями, 43,8% готові підтримати цю політичну силу на майбутніх парламентських виборах.

За “Опозиційну платформу – За життя” готові проголосувати 10,5% опитаних, БПП Солідарність – 8,8%, Батьківщину – 7,3%, партію “Сила та честь” Ігоря Смешка – 5,1%, партію Святослава Вакарчука “Голос” – 4,6%, Радикальну партію Олега Ляшка – 3,3%, Опозиційний блок – 3,2%.

Рейтинг інших партій менше 3%.