14°

Патрульні затримали рибалку з “павуком”

У період з 22 по 29 травня 2019 року інспектори Рівненського  рибоохоронного патруля зафіксували  11 порушень  законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, було складено чотири протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову) та чотири  – за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства). Крім цього, оформлено три акти виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно яких  конфісковано десять  сітних знарядь лову

«За даний період у порушників вилучено близько 17  кг риби та чотири ліскові сітки. Накладено штрафів на суму 340 грн. Збитки, завдані рибним запасам, склали понад 3 000 грн», – повідомили у відомстві.

Для прикладу, 22 травня під час проведення рибоохоронного рейду на березі Хріницького водосховища, поблизу с. Набережне Демидівського  району було викрито порушника. Чоловік  здійснював вилов водних біоресурсів  забороненими знаряддями лову – «екраном». Своїми діями громадянин порушив ст. 27, 52-1, 63 Закону України «Про тваринний світ» та п. 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства. На особу складено адміністративні матеріали за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Знаряддя лову вилучено до рішення суду.

26 травня рейдовою групою інспекторів на р. Случ поблизу с. Порубка Дубровицького району було затримано громадянина,  який мав намір здійснити вилов водних біоресурсів забороненими сітним знаряддям лову – «павуком».

Наступного дня інспекторським складом було задокументовано ще одне аналогічне порушення правил рибальства. Інцидент стався на березі р. Горинь поблизу с. Удрицьк Дубровицького району. Чоловік хотів порибалити забороненим знаряддям лову – «павуком».

Проте, завдяки оперативності рибоохоронного патруля, у всіх випадках, громадяни не встигли завдати шкоди рибному господарству.  На осіб було оформлено протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП. Матеріали справ готуються до передачі в районний суд для притягнення чоловіків до відповідальності.

Рівненський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватись природоохоронного законодавства. У разі виявлення порушення – прохання терміново повідомляти за номерами телефонної «гарячої лінії» відомства: (093) 263-39-32.

Довідкова інформація:

Нагадуємо, що до 10 червня (включно) триває нерестова заборона на вилов водних біоресурсів у всіх водосховищах, озерах, ставках та на придаткових водах річок до 30 червня. Заборонено здійснювати вилов раків у всіх рибогосподарських водоймах з 1 квітня по 30 червня