12°

“Переворот” у Білорусі: ФСБ Росії заявила про можливу причетність “українських націоналістів”

"Переворот" у Білорусі: ФСБ Росії заявила про можливу причетність "українських націоналістів"

У Федеральній службі безпеки Росії заявили, що спільно з КДБ Білорусі затримали двох білоруських громадян, які нібито планували у Мінську на 9 травня “військовий переворот” із залученням українських націоналістів.

Про це повідомила пресслужба ФСБ РФ.

“У результаті проведеної спецоперації припинена протиправна діяльність Зянковича Юрія Леонідовича, який має подвійне громадянство США і Республіки Білорусь, та громадянина РБ Федути Олександра Йосиповича, які планували здійснення військового перевороту в Білорусії за відпрацьованим сценарієм “кольорових революцій” із залученням місцевих та українських націоналістів, а також фізичне усунення президента О. Лукашенка”, – повідомили у ФСБ.

Там розповіли, що від “білоруських партнерів” отримали інформацію про те, що підозрювані обговорювали план збройного заколоту в Білорусі в одному з меседжерів. За даними ФСБ, Зянькович та Федута начебто провели особисту зустріч у кабінеті одного з ресторанів Москви та виклали план “військового перевороту”, який, зокрема, включав захоплення радіо і телецентрів для трансляції їх звернення до народу, блокування підрозділів внутрішніх військ та ОМОНу, повне відключення енергосистеми Білорусі для ускладнення дій силових і правоохоронних структур.

“Передбачалося, що активну фазу почнуть якісь збройні формування (“партизани”), що перебувають на так званих “прихованих базах”. Кінцевою метою було зміна конституційного ладу зі скасуванням посади президента і покладанням керівництва країною на “Комітет національного примирення”. При цьому Зянкович планував стати “куратором” парламенту країни та правової системи, а Федута хотів займатися політичною реформою та ідеологічною роботою”, – стверджують у російському силовому відомстві.

Зазначається, що після документування вказаної зустрічі обох “змовників” затримали та передали Білорусі, де їм інкримінують злочин за статтею 357 (змова чи інші дії, вчинені з метою захоплення державної влади) Кримінального кодексу Білорусі.

Джерело: суспільне