17°

Підручники, в яких Україна – без Криму, вилучають у книгарнях Рівного. У школах – ні

У комунальному підприємстві Рівненської обласної ради «Рівнекнига» сьогодні заявили про вилучення з продажу підручників «Історія України» для 9 та 10 класів. Адже українські історики Валерій Рижков та Віталій Скальський знайшли у них

в умовних позначках карту України без Криму.

Автор цих підручників – доктор історичних наук, професор Олексій Струкевич. А надрукували їх у видавництві «Грамота» у 2017-2018 роках.

це – не карта, а схематичне зображення умовних позначень, тобто піктограма, яку у паперових підручниках навіть важко розгледіти, бо її розмір – півсантиметра.

А карта України, зображена на форзацах підручників, має Крим.

Директор КП Рівнекнига Олександр Савчук натомість висловився категорично проти продажу підручників із сумнівним змістом:

Міносвіти несе цілковиту відповідальність за свої рекомендації. Тим більше, що за цими підручниками навчаються діти. Тож виходить, що, як з допомогою 25-го кадру, відбувається зомбування дітей, що Крим – не український.

Чекаємо пояснень Міносвіти та реакції суспільства.

На думку Олександра Савчука, Міністерство освіти і науки мало б дати відповідь, чому таке зображення потрапило у навчальні книги. Адже на їх друк витратили кошти з держбюджету, а це виходить, що вони пішли на дискредитацію України.

А в школах Рівного, скоріше за все, ці підручники не вилучатимуть. Заступник начальника міського управління освіти Катерина Сичик пояснила:

Нині кожен вчитель має право обрати підручники, за якими навчатиме учнів, і замовити їх. За попередньою інофрмацією, у школи Рівного підручників Олексія Струкевича не замовляли. І мене це дуже тішить.

Але більш точну інформацію зможемо надати після вихідних. Бо у нас захворіла одна з працівниць, яка відповідає за підручники.