Додатковi матерiали

до 20 мб
до   3 мб
до   3 мб

Аватар

до 25 кб

Ціна золота в євро, доларах, гривні та рублях

тел.: +38 (068) 408 28 18

e-mail: infopotik@ukr.net

viber.com/infopotikrivne

facebook.com/groups/infopotik

Політика конфіденційності

Поліція закликає батьків не поширювати безпідставних повідомлень про загрозу дітям ⇒ Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
25-02-2019  13:30
Поліція закликає батьків не поширювати безпідставних повідомлень про загрозу дітям

Батьки часто сіють паніку, побачивши в чатах соціальних мереж повідомлення щодо незнайомців, які пригощають дітей солодощами з вмістом наркотиків.

Однак, у Ювенальна превенція Рівненської області з початку навчального року не зафіксовано жодних подібних ситуацій, чи повідомлень про такі випадки. Тому просимо батьків не піддаватися паніці, а вчитися правилам безпечної поведінки разом з дітьми. 

Тема дитячої безпеки – завжди залишається актуальною, і поліція закликає батьків не нехтувати можливістю зайвий раз розповісти діткам про небезпеку, яка може таїтися у спілкування із незнайомцями.

Обізнаність дітей у цьому питанні залежить від свідомості самих батьків. Основні правила, які дорослі мають донести до своїх дітей:

– злочинець не завжди виглядає підозріло. Ми звикли дозволяти нашим дітям сідати у громадському транспорті, на руки до незнайомців. В цей час діти часто зав’язують розмови з пасажирами і розповідають їм про особисте життя родини, друзів і захоплення. Саме такі моменти на підсвідомому рівні, закладають у дитини розуміння, що незнайомець який цікавиться твоїм життям – безпечний. Саме така установка працює у реальних небезпечних ситуаціях, коли дитину намагаються заманити справжні зловмисники.

– не приймати солодощів, напоїв чи медикаментів від незнайомців. З дітьми можна провести експеримент – купити будь-яку пляшку солодкої води, що до вподоби вашій дитині і налити туди солоної води. Коли дитина вип’є газировку – слід пояснити, що навіть самі звичайні речі можуть опинитися не тим на що ми очікуємо. Тому потрібно бути пильними, особливо коли вам щось пропонують незнайомці.

Дитину не мають права торкатися проти її волі. Це другий рівень психологічного усвідомлення дитиною своєї безпеки. Відмовити сидіти на руках у незнайомців (навіть якщо це бабусі у транспорті), не тримати за руку дорослих, які хочуть перевести тебе через дорогу/провести до школи чи дому – усе це особисті кордони дитини, які вона має право захищати. Діти мають і повинні казати НІ, і не соромитися відмовляти дорослим.

Навчіть дитину кричати, коли хтось порушує її права чи права інших дітей. І хоч випадки викрадення дітей поодинокі, навіть в масштабах країни, все ж наші діти повинні вміти реагувати та попереджати такі випадки. Якщо до вашої дитини підходить незнайомець, пропонує піти до магазину, щось купити чи просто розважитися – неповнолітні мають бути готовими КРИЧАТИ – «це не мій тато/мама, я його не знаю, допоможіть». Це ж саме слід робити і коли вони бачать, коли щось схоже відбувається з іншими дітками.

Говоріть з своїми дітьми про безпеку, запитуйте, що вони будуть робити у тій чи іншій ситуації, обов’язково тренуйтеся, як діяти та що казати в тій чи іншій ситуації.

Повідомляє відділ комунікації поліції Рівненської областіКоментарі:

Поділитися:

[object Object]

Читайте також:


24C°
8м/с