13°

погода у Рівному

Поліція посилює заходи безпеки до другого туру виборів

Про це йшлося сьогодні, 18 квітня, під час прес-конференції за участі представників громадянської мережі «ОПОРА» та керівництва поліції Рівненщини.

Із початку передвиборчої кампанії кандидатів на пост Президента України до поліції Рівненщини надійшло більше 180 повідомлень, пов’язаних із виборчим процесом. За результатами перевірки 36 із них мали ознаки адміністративних, а чотири — кримінальних правопорушень.

Заступник начальника Головного управління Національної поліції в Рівненській області Руслан Стрельбіцький розповів, що найбільше порушень стосуються розміщення та розповсюдження агітаційної продукції.

«Саме за розповсюдження агітматеріалів без вихідних даних поліцейські склали 21 адміністративний матеріал за частиною 2 статті 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ще два за статтею 212-14 КУпАП – порушення порядку розміщення політичної реклами».

Крім того, Руслан Стрельбіцький повідомив, що відсьогодні поліцейські переходять на посилений режим несення служби та заступили на охорону окружних та виборчих дільниць. Також свою роботу у цілодобовому режимі розгорнув і ситуаційний центр ГУНП в Рівненській області.

«Ми врахували усі проблемні моменти, що виникали під час першого етапу голосування, і будемо робити все можливе, аби запобігти цьому під час волевиявлення громадян у неділю, 21 квітня. Ми передбачаємо ряд можливих провокацій, зокрема й неправдивих замінувань виборчих дільниць, тому створили оперативні резерви з числа працівників роти поліції особливого призначення, ТОР, ДСНС та Нацгвардії, аби швидко реагувати на такі події».

Як і під час першого туру виборів в Головному управлінні Нацполіції області працюватиме група слідчих з числа досвідчених працівників з метою якісного, повного, всебічного та швидкого розслідування кримінальних проваджень. Також  додатково залучатимуться працівники кіберполіції та Управління превентивної діяльності.

Повідомляє відділ комунікації поліції Рівненської області