17°

Порошенко причетний до розкрадання коштів Міноборони – Bihus.info

Вчора журналісти програми “Наші гроші з Денисом Бігусом” опублікували перші дві частини гучного розслідування в справі розкрадання коштів Міноборони найвищим керівництвом Збройних Сил.  Журналісти стверджують, що мають докази відмивання українських грошей.

Суть розслідування.

На початку 2014 року українська оборона система імпортувала безліч військових запчастин з Росії. Проте, чиновники стверджували, що вже 2015 року Україна припинила купувати російські запчастини й змогла знайти собі інших постачальників.

Розслідування “Наших грошей” тривало два роки й журналістам вдалося виявити докази, які підтверджують, що Україна не припинила отримувати російську військові товари, але робила це через “сірі схеми”.

А півроку тому журналісти отримали анонімний лист з переписками фігурантів справи. Ними були:

Олег Гладковський – Перший заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України) Та його 22-річний син Ігор Гладковський. Вони домовлялися з Російськими постачальниками, й створювали фірми-одноденки, які перепродували товари одному виробнику, при цьому ціни були завищені в 2-4 рази. До слова, одна із фірм-одноденок належала Петру Порошенку. Детальніше про схему можна прочитати тут

Оформленням документів й видачею “відкатів” займався друг молодшого Гладковського – Віталій Жуков. А за контрабанду відповідав Андрій Рогоза, який вже має досвід у сумнівних схемах.  

Російські контрабандні запчастини часто не підходили заводам і їх доводилося списувати, таким чином, держава також втрачала шалені кошти. На момент публікації перших частин розслідування, журналісти стверджують, що виявили 250 мільйонів гривень незаконно отриманих коштів. Проте, в переписці чиновників звучала сума в 500 мільйонів.