24°

Рівненські новини

Працівники Острозької психлікарні вже три місяці не отримують зарплати

Працівники Острозької психлікарні уже три місяці не отримують заробітної плати. Наразі вирішити ситуацію із керівництвом закладу не вдається, – повідомляє телеканал Рівне 1.

 Склалася така ситуація, що не було виплачено за вересень, жовтень та листопад. І також не виплачено доплати за листопад, які обіцяв президент. У нас є відділ, який був у контакті з ковідними хворими. І цим працівникам також не виплатили доплати, – каже медсестра Олена Клюйко.

Крім того працівники звертались і до міськради, утім, остання нічим не допомогти не змогла, адже заклад не перебуває у її підпорядкуванні. Натомість керівництво закладу радить звертатись до Національнї служби здоров’я України, яка й фінансує заклад.

 Я сама зверталась до НСЗУ. Це було десь на початку листопада. Тоді мені сказали, що кошти перераховані, а на листопад ще готувалась документація. Нам порадили йти до своєї адміністрації, – пояснює медсестра.

Наразі головний лікар психлікарні Павло Маєвський – на лікарняному. На контакт із мерією, за словами працівників, не йде. Дотелефонуватись до Павла Маєвського також не вдалось.

Тим часом в Рівненській ОДА радять працівникам вирішувати це питання із керівництвом закладу:

 Те, що стосується заборгованості з виплати заробітних плат у закладах охорони здоров’я, в яких підписано договір з Національною службою здоров’я України, то це відноситься до компетенції керівника закладу. Тому що НСЗУ не затримує виплат, не відтерміновує виплат. Про такі випадки нам невідомо. Якщо виконано умови договору і правильно складена документація, якщо звіт надішов вчасно і правильно, затримки виплат не буде. Якщо звіт не надійшов, або не виконано інші умови договору, відповідно оплат за договором НСЗУ не проводить, – заявила заступниця начальника управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Олена Гандзюк.

Наразі працівники закладу планують вдаватись до акцій протесту – навіть до перекриття дороги. Проте остаточне рішення прийматимуть лише завтра.

Джерело: РН