21°

Цензор Нет, cenzor net

Рада підтримала закон щодо підтримки бізнесу в умовах карантину

“За” проголосували 302 народних депутатів, передає кореспондент Цензор.НЕТ.

Верховна Рада підтримала в цілому законопроект №4430 про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, введених з метою запобігання поширенню COVID-19.

Відповідно до закону, списується податковий борг платників податків у разі, якщо сукупний розмір боргу платника по всіх податках і зборах не перевищує 3060 гривень, і він не погашений за станом на 01.11.2020.

До 29 грудня 2021 року відкладається погашення податкового боргу платників податків – фізичних осіб, в тому числі самозайнятих осіб, який в загальній сумі не перевищує 6800 гривень.

Також передбачено списати пені та штрафні санкції в разі самостійної сплати платниками податків податкового боргу за основним платежем протягом 6 місяців з дня набрання чинності цим законом.

Поріг обсягу податкового боргу для застосування заходів по його стягнення збільшується до 3060 гривень.

Згідно з документом, не будуть обкладатися ПДФО і податком на прибуток підприємств доходи (матеріальну допомогу, компенсації), отримані відповідно до закону про соцпідтримки застрахованих осіб і суб’єктів господарювання на період карантину через коронавируса.

Платники єдиного податку першої групи звільняються від сплати цього податку за грудень 2020 року та січень – травень 2021 року.

Крім того, звільняються від нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску платники єдиного податку першої групи в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчислення та сплати за періоди з 1 по 31 грудня 2020 року, з 1 по 31 січня, з 1 по 28 лютого, з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня і з 1 по 31 травня 2021 за себе. Визначається, що такі періоди включаються до страхового стажу.