33°

Рада ухвалила передачу громадам землі державної власності

Рада прийняла Закон, який вдосконалить управління у сфері земельних відносин. Парламент дозволив передати землі з державної власності до власності органів місцевого самоврядування.

ВР прийняла законопроект №2194, який вносить відповідні зміни до Земельного кодексу та інших законів. Документ у цілому отримав 284 голоси.

Пофракційні результати голосування “за”:

  • Слуга народу – 237;
  • ОПЗЖ – 7;
  • Європейська солідарність – 2;
  • Батьківщина – 0;
  • За майбутнє – 8;
  • Голос – 7;
  • Довіра- 19;
  • позафракційні – 4.

Законопроект №2194 передбачав передачу землі державної форми власності поза населеними пунктами у власність громади, за винятком земель, необхідних державі для виконання її функцій. Тобто окрім землі Міноборони, природоохоронного фонду, держустанов, підприємств та організацій.

Варто зазначити, що даний закон схвалюють міжнародні партнери України, зокрема МВФ та ЄС. Крім того, в Україні впродовж уже 30 років землевласники та місцеві громади не мали достатньо інструментів для розпоряджання власної землею.

Наша країна – це територія дивовижних аграрних багатств. І цей законопроект можна сміливо назвати історичною трансформацією. І лише народ України на національному референдумі має вирішувати, чи надати дозвіл на купівлю с/г угідь іноземцям, – говорить народний депутат України від Рівненщини Олександр Салійчук.

Закон, крім іншого, дозволить органам самоврядування громад змінювати цільове призначення приватних земельних ділянок, а також затверджувати планування територій поза населеними пунктами.

Державний нагляд за використанням та охороною землі буде покладено на облдержадміністрації (які незабаром мають реорганізувати в префектури), а також на виконавчі органи місцевих рад в територіальних громадах. Для цього відповідні ради будуть повинні затвердити рішення щодо виконання таких функцій.

Наразі на розгляді Ради знаходиться ще один законопроект №2195 щодо продажу землі через електронні аукціони. Обидва проекти покликані завершити земельну реформу в Україні.

Впевнений, що невдовзі проголосуємо проект закону № 2195 – про продаж земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них через електронні аукціони, – стверджує Олександр Салійчук.

Уже з липня цього року стартує новий етап земельних відносин, що дозволить власникам земельних паїв розпоряджатися власними наділами.