17°

Рівне перейшло на лівосторонній рух? (відео)

До редакції «Інформаційного потоку» надіслали відео, на якому видно, як водії рухаються по «кільцю» в зворотному напрямку.

Попри критичні погодні умови або саме через них деякі водії дуже грубо порушують діючі правила дорожнього руху. У надісланому відео можна побачити, як водій позашляховика Toyota на перехресті з круговим рухом їде по зустрічній смузі. Факт порушення був зафіксований на перетині вулиць Курчатова та Данила Галицького («кільце» біля супермаркету FOZZY). Згідно ПДР України, на перетині доріг, на якому автомобілі їдуть по колу, рухатися можна виключно проти ходу годинникової стрілки.

Та саме цікаве в цій історії – не сам факт порушення правил. За автомобілем марки Toyota небезпечний маневр повторило ще декілька водіїв, створивши доволі небезпечну аварійну ситуацію.

Це все можна пояснити так званою поведінкою натовпу або стадною поведінкою. Ця термінологія зазвичай вживається, коли мова йде про тварин у стадах, зграї тварин або птахів, косяки риб тощо. Але цей випадок яскраво демонструє те, що стадна поведінка притаманна і людині. Коли «альфа-самець» на Toyota здійснив противоправні дії, він ніби дав сигнал іншим представникам «зграї».

Ми можемо багато говорити про групову поведінку та мислення, ефект приєднання до більшості, масову свідомість та спонтанний порядок. Але у цивілізованому суспільстві законослухняні громадяни не порушують правил.

Ми підготували добірку книг, які наполегливо рекомендуємо прочитати усім головним героям відео:

  • Уілфред Троттер «Інстинкти стада в мирний і воєнний час»
  • Зигмунд Фрейд «Психологія мас і аналіз людського Я»
  • Карл Густав Юнг «Архетипи і колективне несвідоме»
  • Гюстав Ле Бон «Психологія народів і мас»
  • «Правила дорожнього руху України»

А всім іншим радимо бути вкрай уважними на засніжених автошляхах Рівного. І хай поведінка натовпу залишається корисним інструментом лише для маркетингу.