Рівне прийме «Відкритий виклик» від ініціативи «Дані міст» ⇒ Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
07-08-2017  16:58
Рівне прийме «Відкритий виклик» від ініціативи «Дані міст»

В умовах жорсткої конкуренції (11 претендентів на місце) Рівне успішно пройшло відбірковий етап конкурсу «Відкритий виклик» від ініціативи «Дані міст». Це – шанс впровадити політику відкритих даних за міжнародними стандартами. Щоб скористатись цим шансом, лишилось додати останні штрихи. Муніципалітет має найближчими днями підписати меморандум про співпрацю з ініціативою «Дані міст».

Що це дасть людям? Органи влади всіх рівнів за роки незалежності зібрали колосальні об’єми інформації про мешканців міст. Рівне – не виняток. Якщо міська рада проявить послідовність і таки якісно впровадить політику відкритих даних за допомогою українських та міжнародних фахівців, міщани отримають доступ до цієї інформації. А отже – буде шанс на новітні високотехнологічні додатки і сервіси, за допомогою яких зі смартфону чи комп’ютера можна буде за кілька хвилин дізнатись, чи безпечний з санепідеміологічної точки зору ресторан, куди ви зібрались. Скільки злочинів трапляється у мікрорайоні, де ви планували придбати квартиру? На скільки реально заповнені групи в садочках і класи у школах? Варіантів використання відкритих даних безліч. Ба більше – міська рада не просто може, а зобов’язана це робити відповідно до постанови Кабінету міністрів №835.

Ініціативу «Дані міст» та конкурс «Відкритий виклик» реалізовують в Україні Громадянська мережа ОПОРА разом з TechSoup Europe.

Зараз ОПОРА очікує відповіді щодо підписання меморандуму з міською радою, що врегульовуватиме партнерську підтримку під час впровадження політики відкритих даних, після чого розпочнеться інтенсивний етап співпраці «Даних міст» з муніципалітетом.

Інформує прес-центр Громадянської мережі ОПОРА

Мета:


Читайте також:12C°
9м/с