17°

погода у Рівному

Рівне: В умовах карантину бідність вилізла нагору

Сьогодні п’ятниця. Нарешті трохи потепліло, хоча й ночі все ще холодні. Активізувались комунальники, дезінфектори. Останні проводили дезінфекцію сміттєвих контейнерів на вулиці Грушевського у Рівному — працювали у жовтих комбінезонах. 

На тій самій вулиці Грушевського на переході біля готелю “Марлен” стояв юнак у масці, тримав у руках картон з написом: “Допоможіть нам з братом — ми голодуємо”. Оскільки авто стояло в чеканні, доки  нерегульованим переходом пройде кілька пішоходів, витягнула мобільний, щоб зателефонувати. Тим  часом прохач подумав, що його знімають, тому обернувся до нас спиною (на знімку). Тож закрався сумнів у правдивості прохача, який міг би зателефонувати про свої проблеми на цілодобову гарячу лінію Рівненської ОДА і там допомогли б.

У п’ятиповерхівці № 1 на вулиці Грушевського на першому поверсі одразу три ломбарди. Раніше вони були зачинені, нині ж на одному з них табло з цінами на дорогоцінні метали — золото і срібло (на знімку). Своєчасно відкрилися — у багатьох городян запаси вже закінчуються, тож, аби вижити, понесуть останні каблучки та все, що тільки можна буде закласти. І дуже сумнівно, що їм вдасться викупити закладене, бо багато хто втратив роботу, а відтак обсіло безгрошів’я.

На проспекті Миру побачила старезну бабцю в масці, зігнуту наполовину під тяжкістю прожитих років, проблем  і торбини на спині (на знімку). Одягнута злиденно, але чистенько, то важко розпізнати: чи тут мешкає, чи безхатько. Старенька долала відстань пішки, бо по місту ходить лише спецтранспорт для перевезення медиків та людей, які працюють у сфері забезпечення життєдіяльності міста. Не від добра старенька нині на вулиці. Схоже, дуже вагомі проблеми змусили її на схилі літ та ще й у карантин вийти на вулицю, а може, на ній і жити?

Ринок “Дикого”, як його називають у Рівному, теж на карантині.  Тут — ні душі, хіба що охоронці. Біля нього чисте озеро, на якому ловлять рибу чайки. Десь далеко сидить з вудкою одинокий рибалка.
Розкошують безхатьки, снуючи мікрорайонами до сміттєбаків. Нині, коли городяни на карантині, стало більш помітно, що їх у Рівному чималенько. Без масок. Інших побачили на вулиці Кюрі — там в Усті, яка екологічно брудна, вони руками ловили раків.

Якщо у висотних районах міста люди у квартирах — виходять хіба що на роботу, у магазин за продуктами чи в аптеку, то у приватному секторі на деяких обійстях пораються господарі у масках. Біля одного з приватних будинків на вулиці Кюрі побачила справді екзотичну картину: бджоляра у повному спорядженні біля вуликів. Біля іншого — жіночка  у масці та гумових чоботях полола квітник, на якому розцвіли весняні квіти. 
 
Дуже гарний квітник розбили комунальники і по вулиці Соборній  навпроти Покровського собору. Шкода, що він тішить око лише поодиноких перехожих. Загалом розпускає листя верба, зацвіли абрикоси (тільки б не було приморозків). Природа оживає, наче хоче підбадьорити людей, що біда мине і все буде добре — мовляв, тільки бережіть себе.

Джерело: Голос України