19°

погода у Рівному

Рівненщина 3-ій рік поспіль підтверджує лідерство в енергетиці

Рівненщина знову у числі лідерів за результатами в енергозбереженні.

Такі результати соціально-економічного розвитку оприлюднив Мінрегіонбуд.

Лідерство область утримує вже 3-ій рік поспіль. Це свідчить про те, що Рівненщина обрала правильний курс на енергоефективність.

Так, за даними міністерства, Рівненщина – перша в Україні за часткою домогосподарств, які уклали кредитні договори в рамках енергоефективних заходів у житловому секторі.

«Окрім державних програм, жителі Рівненщини активно звертаються за обласною підтримкою компенсації відсотків за «теплими» кредитами. Програмою за три роки скористалися більше 17 тисяч родин Рівненщини. Їм компенсували понад 16 мільйонів гривень за позиками. Люди утеплили свої домівки, а відтак почали економити енергоресурси та кошти», – зазначив заступник голови ОДА Олександр Корнійчук.

Аналогічні програми розроблені майже в усіх районах та містах Рівненщини.

Область одна з кращих за кількістю котелень на альтернативних видах палива та має позитивну тенденцію із впровадженням лічильників тепла. Так, прилади облаштували вже на 1046 будівлях, що складає майже 90 % від усіх житлових будинків.

Важливо, що на Рівненщині під час встановлення вуличного освітлення використовують енергозберігаючі технології.

Завдяки таким заходам Рівненщина досягла реальної економії газу – більш як на третину. У тому числі промисловість зменшила споживання наполовину, населення – на 13%, підприємства комунальної теплоенергетики – 3,6%.

Окрім того, бюджетні установи укладають енергосервісні договори.

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА