12°

Рівненщина отримає гроші на Інтернет у віддалених селах

У віддалених селах Рівненщини з’явиться швидкісний інтернет. На це спрямують субвенцію із держбюджету. Загалом для підключення закладів соціальної інфраструктури до швидкісного фіксованого інтернету по всій Україні цьогоріч передбачено 500 млн грн.

Наразі у Рівненській ОДА визначають пріоритетність таких населених пунктів.

«У 2021 році підключатимуться заклади соціальної інфраструктури у віддалених селах, де відсутнє інтернет-покриття на базі волоконно-оптичних технологій. А підключення школи чи бібліотеки у віддаленому населеному пункті дозволить вже набагато простіше підключитися до інтернету й мешканцям», – розповів заступник голови ОДА Ігор Тимошенко під час онлайн селектору із керівниками громад.

Координатором комунікації із представниками місцевої влади визначено радницю голови ОДА Іванну Смачило.

«Кошти розподілятимуть за рейтинговим принципом. Фінансування отримають в першу чергу ті села,  на території яких є соціальні об’єкти – школи, ЦНАПи, інтернати, медзаклади, бібліотеки. Водночас, якщо в селі є хоча б один такий об’єкт, громада вже може претендувати на інтернет-субвенцію. Тому керівникам потрібно бути активними», – наголосила Іванна Смачило.

Наразі керівникам громад потрібно заповнити відповідну онлайн форму та разом із провайдерами розрахувати орієнтовну вартість послуг на території.

Також Іванна Смачило розповіла про інші інтернет-проєкти, до яких можуть долучитися громади Рівненщини. Це, зокрема, програми для впровадження електронного документообігу та організації дистанційного навчання.

Джерело: Вісті


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp