7°

Рівненська легкоатлетка потрапила у топ-5 у світі

18-річна легкоатлетка Світлана Жульжик стала чемпіонкою України у бігу на 800 метрів. Цього результату вона досягла на юніорському чемпіонаті України (U20) у приміщенні, що пройшов у спеціалізованому манежі у Сумах. Світлана показала результат 2 хв. 5,81 секунди. Цей результат входить у топ-5 світу у цій віковій групі, інформує сайт «Жорстка атлетика», називаючи Світлану серед надій української збірної на Олімпійських іграх-2024 у Парижі.

Тренує Світлану Жульжик тренерка Тетяна Фінчук. Ще двоє її вихованок Юлія Уніч та Марія Козлюк на цій же дистанції посіли друге та третє місця. Крім цього, Марія Козлюк стала чемпіонкою у бігу на 1500 метрів.

Після юніорського чемпіонату в Сумах також відбувся дорослий командний чемпіонат України. На ньому єдину медаль для Рівненщини здобула згадана Світлана Жульжик. Вона стала чемпіонкою знов-таки на дистанції 800 метрів.

У загальнокомандному заліку збірна Рівненщини на юніорському чемпіонаті України посіла 13-те місце, а на дорослому — 15-те.

— Вважаю, що виступили непогано, — прокоментував підсумки двох чемпіонатів президент обласної федерації легкої атлетики Олег Машаненков. — Ще живемо на, так би мовити, старих запасах. Є багато дітей, які хочуть займатися легкою атлетикою, а умов для занять, особливо взимку, немає. Тож доводиться їхати готуватися за межі області. Більшість спортсменів до чемпіонатів України готувалися безпосередньо у Сумах. Дехто ж тренувався у місті Гребінка на Полтавщині, де теж є манеж.