3°

Сесія Рівненської райради: нове майно, старі борги та “інформатизація” за 84 тис. грн

Сьогодні, 24 березня, депутати Рівненської районної ради провели чергову сьому сесію. До порядку денного включили понад 60 питань – переважно про передачу майна, ліквідацію комунальних підприємств, різноманітні звернення і запити.

Рівненська районна рада провела сесію: передавали майно і тратили гроші
Будівля Рівненської районної ради

Депутати планували припинити діяльність комунальних підприємств – міжлікарняних аптек старих Корецького та Острозького районів, проте питання зняли з розгляду. Головна причина – зауваження до звітів керівників підприємств. Їх, як відомо, мають приєднати до відповідного підприємства Рівненського району.

Авто, будинки, оргтехніка – чим збагатилася райрада

Звітувалися про стан справ і фінансово-господарську також керівники Рівнерайкомуненергії, Архітектурно-планувального бюро, Міськрайонного радіомовлення “Радіо-Шанс”, Трудового архіву територіальних громад та Управління майнового комплексу. За винятком окремих зауважень та змін, всі проекти рішень про затвердження звітів прийняли до уваги.

Окрему увагу депутати приділили питанням звіту щодо роботи КП “Управління майновим комплексом” Рівненської міської ради. Незважаючи на позицію депутатів з фракції “Слуга народу” та ряд зауважень до звіту більшість в раді вирішила взяти до уваги інформацію зі звіту – 33 голоси підтримали звіт у тому вигляді, в якому він був наданий.

Рівненська районна рада провела сесію: передавали майно і тратили гроші
Виступ депутата Віктора Бабака, фракція “Слуга народу”

Ще близько десятка питань стосувалися передачі майна Управлінню майновим комплексом. Питання мали, скоріше, технічний характер, тому з деякими змінами були прийняті відразу в цілому. В кількох випадках з переліків виключили транспортні засоби, які зрештою перейдуть до громад, проте зовсім без автомобілів Управління майновим комплексом не залишиться.

До КП Управління майновим комплексом в тому числі передали:

  • майно Корецької райради, щоправда на сайті ради з проектом рішення забули опублікувати додаток;
  • кілька нежитлових будівель в Рівному, вартість яких теж забули вказати;
  • понад 30 найменувань оргтехніки від Корецького районного методичного кабінету (крім меблів, які передали на ОТГ) без вказівки вартості;
  • майно відділу освіти райдержадміністрації на суму понад 600 тис. грн.

Про обіцяний кілька місяців тому план виходу КП Управління майновим комплексом з кризи, яке отримає 1 млн грн у 2021 році в якості фінансової підтримки, питання на сесії уже не піднімалося. Разом з тим підприємству дозволили надавати декілька приміщень загальною площею майже 100 квадратних метрів в оренду без конкурсу. Таким чином більшість в районній раді проігнорувала фінансові ризики щодо поточної діяльності підприємства, надавши йому ще більше майна та не вирішивши питання щодо ліквідації кредиторської та дебіторської заборгованостей.

Заборона партій і 84 тис. грн на новий сайт

Райрада за результатами сесії також направить кілька звернень до Верховної Ради та Президента – щодо підтримки земельних законопроектів №2194 та №2195, звільнення політв’язня Приходька, заборони проросійських партій та інші. Останнє, зокрема, скомпонували з двох окремих звернень “свободівця” Вакулінського та представника “Голосу” Дутка, які буквально дуетом, по абзацу презентували об’єднаний текст звернення (у відеотрансляції – із 110-ї по 115-ту хвилини)

Рівненська районна рада провела сесію: передавали майно і тратили гроші
Голосування депутатів райради за зміни до бюджету

Рада також внесла до районного бюджету та кількох районних програм ряд змін. В тому числі депутати виділили 150 тисяч гривень на трирічну програму “інформатизації району” замість запланованих попередньо 66-ти – виділення додаткових коштів обґрунтували необхідністю розробки нового сайту райради, бо нинішній застарів. Необхідну для розробки сайту суму озвучила Дещинська Оксана Ростиславівна, начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю райдержадміністрації, пославшись на певних спеціалістів, – 20 тис. грн. За пропозицією ж районного депутата Володимира Пилипчука вартість програми збільшили аж на 84 тисячі гривень.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp