22°

“Рівнеобленерго” почало облік незаконно встановлених на електроопорах камер відеоспостереження

ПрАТ «Рівнеобленерго» вимушене розпочати роботу з аудиту та інвентаризації усіх телекомунікаційних об’єктів, розміщених на енергооб’єктах компанії.

Якщо з інтернет-провайдерами співпраця приведена до вимог законодавства з розміщення телекомунікаційних ліній, то розташування камер відеоспостереження на електроопорах Рівнеобленерго досі залишається «поза законом».

ПрАТ «Рівнеобленерго» наголошує: «Самовільне підвішування телекомунікаційних об’єктів суперечить «Правилам охорони електричних мереж» та «Правилам надання доступу до інфраструктури обʼєкту електроенергетики», згідно з якими, розміщення технічних телекомунікаційних засобів на електроопорах енергокомпаній можливе виключно на підставі договору про доступ. Адже йдеться не про звичайну будівлю чи дерево, а про обʼєкт електроенергетики, від технічного стану якого залежить як надійність електропостачання, так і безпека – населення, працівників Рівнеобленерго і врешті-решт осіб, які розміщують на об’єктах підвищеної небезпеки (саме такими є електроопори) технічних засобів, а в подальшому їх обслуговують. Не кажучи вже про неправомірне підключення сторонніх об’єктів до електромереж Рівнеобленерго».

Додамо, що розміщення на енергооб’єктах сторонніх предметів заважає здійснювати якісне та безпечне обслуговування електромереж.

ПрАТ «Рівнеобленерго» нагадує: будь-які роботи в охоронних зонах електромереж мають здійснюватися виключно за погодження з енергетичним підприємством.

Джерело: РН