18°

Рівняни підкорили останню вершину на українському кордоні у Карпатах

П’ятеро рівнян піднялись 29 червня на гору Піп Іван Мармароський ( 1936 м), що розташований у Мармароських Горах, які ще часом називають Гуцульськими Альпами або ж на румунський манір – Марамуреш. Це південна межа Українських Карпат. Саме Мармароський хребет розділяє Україну і Румунію, оскільки по ньому пролягає кордон між країнами.

Ці гори є найбільш екзотичним закутком наших Карпат, в першу чергу через те, що для подорожі ними необхідний особливий дозвіл прикордонної служби.

Маршрут до цієї вершини пролягає від с.Ділове (географічного центру Європи) через Карпатський біосферний заповідник, частина його території входить до транскордонного природного об’єкту «Букові праліси Карпат», який є єдиним в Україні об’єктом Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО.

Найважчим у подорожі до найвищої маківки Мармарос, є набір висоти, адже Ділове розкинулося в долині Тиси на висоті всього 300-350 метрів над морем, а висота Попа Івана Мармароського – 1936 м, от і виходить, що різниця висот складає близько 1600 метрів по вертикалі.

Усього маршрут зайняв 2 дні і склав понад 36 км.

На фото – рівняни Михайло, Сергій Синявський (який подорожує Карпатами вже понад 10 років), подружжя Вадим та Людмила Слободенюк, Оксана Прокопчук.

 

 

 

 

 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp