32°

Район, rivne.rayon.in.ua

Сарненчанку судили за прогули в навчанні сина

Джерело: Район.Сарни

Учень Сарненського Вищого професійного училища №22 систематично прогулював навчання, за що матір відповідала перед судом.

Шістнадцятирічний хлопчина без поважних на те причин пропустив 20 навчальних днів у Вищому професійному училищі № 22 по вулиці Технічній, 4. Суд встановив, що сарненчанка ухилилась від виконання передбачених законодавством обов`язків щодо виховання та не забезпечила явку на навчання неповнолітного сина. Про це Район.Сарни стало відомо з судових документів.

Жінка пояснила суду, що кожного ранку готує дитину до навчання та відправляє на заняття. Однак пізніше дізналася, що син на навчання не з`являється.

Однак вину матері у невиконанні обов’язків щодо виховання дитини доводить протоколом про адмінправопорушення від 11 січня. Жінка письмово зазначила, що син періодично пропускає навчання, мотивуючи, що йому в училищі нецікаво і навчатися він не бажає.

Хлопчина у своєму письмовому поясненні підтвердив, що пропускав заняття без поважних причин. По місцю навчання учень характеризується негативно.

Однак, з огляду на те, що жінка вперше притягується до адмінвідповідальності. А також вона вживала певні міри аби син відвідував навчання, Сарненський районний суд застосував відносно неї стягнення у виді попередження.

Також з жінки стягнули 420 гривень 40 копійок судового збору.

Зазначимо, якщо дитина 10 днів поспіль не приходить до школи без пояснення причини, навчальний заклад має повідомити про це поліцію та службу в справах дітей.

Такі правила регламентуються постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 №684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів».
Коли дитина без пояснювальних причин не приходить до школи, то спершу працівники служби у справах дітей з’ясовують, чому сім’я не виконує норму закону щодо обов’язковості середньої освіти та «проводять роз’яснювальну роботу» з батьками. Якщо це не допомагає, то наступного разу батьків уже можуть притягнути до адмiнiстративної вiдповiдальностi за ухилення вiд виховання дитини.

Якщо й це не допоможе, то їх можуть позбавити батькiвських прав. У цьому випадку насамперед йдеться про дiтей з неблагополучних сiмей.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp