Ще 2 інклюзивно-ресурсних центри запрацювали на Рівненщині | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
Інформаційний потік Рівне
28-12-2018  16:14
Ще 2 інклюзивно-ресурсних центри запрацювали на Рівненщині

Комп’ютери, розвиваючі матеріали, сухий та кінетичний пісок, спецобладнання, проектори, тренажери, шведська стінка – нові інклюзивні центри у Вараші оснащені за європейськими стандартами.

5 спеціалізованих кабінетів працюватимуть у Вараському інклюзивно-ресурсному центрі: для лікувальної фізкультури, первинного прийому, практичного психолога, логопеда, дефектолога. Для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами закуплені інтерактивна панель Мультиборд, інтерактивна проекційна система «Жива підлога» та парти-трансформери. Працюватимуть у новоствореному закладі практичний психолог, вчителі дефектологи, реабілітолог, логопед.

В інклюзивно-ресурсному центрі Рівненської районної ради, загальна площа якого складає 63 квадратних метри, облаштовано 4 спеціальних кабінети та приймальня для первинного прийому. На дверях таблички з рельєфно-крапковим шрифтом Брайля. Центр має окремий вхід з надвірним та внутрішнім пандусами, які обладнані поручнями. Окрім того, у кабінетах встановлений відеонагляд, що дасть можливість не тільки спостерігати за заняттями, а й відслідковувати динаміку.

«Донедавна в Україні була позиція, яка ізолювала таких дітей від суспільства, відривала від сімей, а сьогодні, система інклюзивної освіти докорінно ламає всі стереотипи та відкриває нове бачення нового цивілізованого суспільства. Діти з особливими освітніми потребами мають повне право жити на рівні з однолітками, навчатися у звичайній школі, жити в родині і отримувати корекційні послугив ІРЦ. Не випадково, що інклюзивно-ресурсний центр облаштований в приміщенні Рівненської районної ради, адже розуміння та сприйняття цієї реформи депутати підтримують», – підсумував обласний очільник освіти Григорій Таргонський.

Варто зазначити, що в області вже відкрито 13 інклюзивно-ресурсних центрів, а до кінця наступного року їх має бути 33.

Повідомляє прес-служба управління освіти і науки Рівненської ОДА


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
4C°
6м/с