19°

Що хвилює українців: коронавірус, локдаун та воєнне вторгнення Росії

Соціологічна група «Рейтинг» провела опитування, в ході якого були досліджені суспільно-політичні настрої населення України. Люди не довіряють політикам, а найбільше їх хвилює ситуація з коронавірусом та можливе вторгнення військ РФ.

68% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку, 22% – у правильному. 10% – не визначилися.

Натисніть для перегляду

Політичні вподобання

Найбільше громадяни України довіряють Володимиру Зеленському (45%), а рівень недовіри до президента склав 52%. Щодо рівня недовіри іншим політикам, то показники наступні: Петру Порошенку не довіряють 74% українців, Юлії Тимошенко – 68%, Юрію Бойку – 59%, а Віктору Медведчуку – 71%.

Натисніть для перегляду

У парламентському рейтингу лідирує партія «Слуга народу» (22,9% серед тих, хто визначився і має намір проголосувати). За партію «Європейська солідарність» – 14,6%, партію «Опозиційна платформа – За життя» – 14,2%, партію «Батьківщина» – 12,9%, партію «Сила і честь» – 4,7%, Радикальну партію – 4,4%, «Українська стратегія Гройсмана» – 4,3%, партію Є. Мураєва «Наші» – 3,5%, «УДАР» – 3,4%, партію «Свобода» – 3,4%, партію Шарія – 3,4%, партію «Голос» – 2,6%, партію «Самопоміч» – 2,4%.

Натисніть для перегляду

Коронавірус та локдаун

52% висловили хвилювання через можливість особисто захворіти на коронавірус, 47% – не мають таких побоювань. Щодо здоров’я своїх близьких та рідних хвилюються 83%, не хвилюються – 17%. За останні місяці рівень тривожності щодо стану свого здоров’я в умовах пандемії динамічно зростає. Найвищі показники хвилювання фіксують у старшій віковій групі та серед жінок.

Натисніть для перегляду

65% опитаних підтримують запровадження «жорсткого карантину» (локдауну), 33% – не підтримують. З початку березня підтримка карантину зросла з 56 до 65%, останніх відносно більше серед мешканців Центру, старшого населення, тих, хто боїться захворіти.

Натисніть для перегляду

77% підтримують закриття ресторанів та кафе в рамках «жорсткого карантину», 63% – закриття шкіл, 59% – дитсадків. Натомість закриття міського та міжміського транспорту не підтримують майже 70%. За останній місяць зріс рівень підтримки закриття закладів харчування, освітніх установ та транспорту.

Натисніть для перегляду

55% заявили, що будуть більше дотримуватися правил «жорсткого карантину» аніж весною минулого року. 17% – сказали, що робитимуть це менше, 26% – так само.

Натисніть для перегляду

Війна з Росією

36% опитаних оцінюють ймовірність повномасштабного воєнного вторгнення Росії в Україну, як високу, 31% – як середню, 15% – низьку, 12% – говорять, що загрози немає. У порівнянні з груднем 2018 року (коли відбулося захоплення Росією українських моряків),  кількість тих, хто вважає, що загроза є високою, зросла майже у півтори рази.

Натисніть для перегляду

Україна та США

68% зазначили, що чули про першу телефонну розмову між Президентом Зеленським та Президентом США Байденом (21% – багато чули, 47% – щось чули). 32% нічого про це не знають. 50% позитивно ставляться до цієї новини, 35% – нейтрально, лише 9% – негативно. Серед тих, хто добре знає про розмову двох президентів, майже 70% позитивно ставляться до цього факту.

Натисніть для перегляду

43% переконані, що відносини між Україною та США покращаться після приходу до влади Джо Байдена (у лютому 2020 таких було 38%). 41% говорять, що вони не зміняться, лише 6% очікують погіршення.