19°

Школа, дорога, а тепер нова амбулаторія – у Шпанівській ОТГ змінюється якість життя

Це вже сьомий подібний заклад, який звели в рамках ініційованої Президентом України програми «Допомога поруч».

Участь у відкритті нової амбулаторії взяв Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Це перші результати реформи охорони здоров’я. Важливо, що ми не закриваємо жодної поліклініки, лікарні чи ФАПу, а навпаки – наближуємо медичні послуги до кожної людини. До того ж, цінуємо й роботу лікарів, а тому за останній рік зарплати сімейних лікарів зросли від 3 до 5 разів. Ця амбулаторія також результат і реформи децентралізації – на її будівництво використали не лише кошти державного бюджету, а й об’єднаної громади», – відзначив Павло Розенко.

Раніше тут був старий півстолітній ФАП. На його місці звели нове приміщення. Тут є кабінет лікаря, лабораторія, маніпуляційна, кабінети щеплень і здорової дитини. Амбулаторія оснащена необхідною медтехнікою, є ноутбук, проведений Інтернет. У приміщенні амбулаторії передбачили житло для лікаря.

Медичну допомогу в амбулаторії надаватимуть два сімейних лікарі та чотири медичні сестри.

«Надзвичайно гарне і просторе приміщення, – ділиться враженнями завідувачка Шпанівської амбулаторії Наталя Курилюк. – Не віриться, що у таких комфортних умовах ми будемо працювати. Переконана, що надавати якісні медичні послуги буде ще приємніше».

У новій амбулаторії обслуговуватимуть не лише мешканці Шпанова, а й ближнього Малого Олексина. Невдовзі заклад отримає новий автомобіль підвищеної прохідності.

«Ось так має бути в кожній громаді. На прикладі Шпанівської ОТГ ми бачимо як змінюється життя людей. Якісна дорога, нова школа, клуб, нещодавно придбаний сміттєвоз. Сьогодні ми відкриваємо нову сучасну амбулаторію. Ці результати – лише старт реформ, які розпочав Президент Петро Порошенко. На сьогодні Рівненщина будує одночасно 34 таких амбулаторії, більшість з яких буде з житлом для лікаря», – привітав Шпанівську громаду із новою амбулаторією голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА