21°

погода у Рівному

Сміттєвий полігон у Бармаках хочуть закрити до 2025 року

29 жовтня у рівненській “Майстерні міста” вдруге зібралися керівництво міста, експерти, науковці та студенти щоб обговорити стратегію поводження з побутовими відходами за принципом “нуль відходів”.

Основними засадами стратегії є мінімізація сміття, роздільний збір та управління відходами, а також запуск проектів для компостування харчових відходів та відновної біомаси (зеленої органіки). Крім того, однією із ключових цілей стратегії – є максимальна мінімізація вивезення всіх відходів на полігон (закриття сміттєвого полігону) в с. Бармаки до 2025 року.

Нагадаємо, що відсортоване сміття у місті приймає наразі єдина сортувальна станція “Країна зелених змін”, яка створена та існує лише з ініціативи волонтерів. Відповідно, її потужності з обслуговування населення міста – обмежені. Однак можемо вас запевнити, що все сміття, яке ви приносите туди, якщо воно правильно відсортоване (а усі правила вам люб’язно розкажуть і пояснять дівчата на станції), справді відправляється на різні заводи для виготовлення нових виробів. 

 

З цього приводу хочу сказати наступне: в Україні є дуже багато проблем з поводженням з твердими побутовими відходами, які спричинені недосконалим законодавством і поки ці пробіли не будуть усунені, кардинально питання не буде вирішене. Але, разом з тим, багато чого можна робити вже. Однак, робити тільки тоді, коли буде синергія міської влади, громадськості і не байдужих рівнян, які хочуть це робити. Тому, надзвичайно буду задоволений, коли у нашому місті з’явиться певна кількість людей зацікавлених це робити. Ми намітили деякі кроки, і згодом рівняни вже побачать результати нашої спільної діяльності. Разом з тим, будемо виходити на рівень Верховної Ради про вдосконалення законодавства, щоб в Україні змогли запрацювати сміттєпереробні та сміттєзвалювальні заводи і інші об’єкти, пов’язані з поводженням з твердими побутовими відходами, — сказав міський голова Володимир Хомко під час свого виступу.

Повідомляє Рівненська міська рада та виконавчий комітет

 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp