21°

Сьогодні у Рівному намагалися пояснити план Штанмаєра

Сьогодні до Рівного завітали представники Кабінету Міністрів, щоб пояснити громадськості умови та особливості впровадження “формули Штанмаєра”.

Зустріч з рівнянами відбулася в актовій залі Рівненського ЦНАПу. Серед чиновників – Аліна Фролова – заступниця міністра оборони України, Антон Колумбет – перший заступник Міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України та дипломат Олексій Макеєв.

Так, Олексій Макеєв зазначив, що одна з основних задач зараз – це боротьба з фейками, вкидами в інформаційне поле України зі сторони Російської Федерації. Мовляв, країна-агресор робить все, аби розгойдати внутрішньополітичну ситуацію в нашій країні.

Заступник Міністра оборони Аліна Фролова розповіла, що боятися розведення військ не потрібно. За словами чиновниці, відвід військ від лінії розмежування вже відбувалося в 2016 році згідно підписаних Мінських домовленостей 2015 року. Та тоді ЗСУ повернулися на позиції через порушення умов зі сторони сепаратистів. За словами чиновниці, зараз розроблений план того, як буде відбуватися зменшення “військової” напруги.

Спочатку, згідно розробленої перспективної схеми, будуть відведені основні збройні сили, потім будуть ліквідовані інженерні споруди, а після цього буде проведено розмінування територій. Тільки після цього, при моніторингу міжнародних спостерігачів, будуть проведені місцеві вибори згідно українського законодавства. Якщо ж умови виконані не будуть, то і не відбудеться виборів.

Та презентована чиновниками програма не знайшла підтримки у присутніх. Активісти, що прийшли на презентацію, наголосили на недопустимості прийняття даного плану врегулювання ситуації на Донбасі, адже це веде до федералізації України та порушення Конституції.

 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp