27°

Спалах дифтерії: рівнян просять масово щепитися

фото ілюстративне
Джерело: Рівне Вечірнє

Цього року спалахи дифтерії медики вже зареєстрували в Ужгороді, Києві та Тернополі. Востаннє захворювання на дифтерію у Рівненській області реєстрували у 2007 році. Проте наразі рівняни, які не мають щеплень проти дифтерії та багато подорожують, теж потрапляють у зону ризику і можуть захворіти на дифтерію.

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів. Збудних дифтерії передається повітряно-крапельним шляхом або через предмети побуту, якими користувався хворий. За своїми проявами дифтерія нагадує ангіну.  Якщо є біль у горлі, підвищена температура тіла, набряк слизової оболонки ротоглотки, наліт на мигдаликах сірого кольору, осиплість голосу, набряк шиї та збільшення лімфатичних вузлів потрібно одразу звернутися до свого сімейного лікаря.

Тож, щоб не заразитися, головна спеціалістка обласного управління охорони здоров’я Людмила Яценя зауважила, що дифтерія – керована інфекція, яку може попередити щеплення. Проте важливо робити щеплення відповідно до Календаря щеплень.

Так, перше щеплення варто робити у два місяці життя дитини (АКДП – для профілактики кашлюка, дифтерії та правця), таке ж щеплення треба зробити дитині у чотири місяці, шість та у 18 місяців. У шість років дитині потрібно ввести АДП (для профілактики дифтерії та правця) та у 16 років – АДП-м (для профілактики дифтерії та правця). Дорослим щеплення треба робити через кожні 10 років.

Наразі у Рівненській області є необхідна кількість вакцин проти дифтерії, а також сироваток.

За слова завідувачки відділу інфекційних захворювань центру громадського здоров’я Людмили Країнської, у Рівненській області наразі щеплено 44,3% дорослих та 51,5% дітей. Спеціалісти розповіли, що без усіх необхідних щеплень відповідно до Календаря щеплень на постійне проживання за кордон не пускають. Окрім того,  в деяких країнах обов’язкові щеплення, які треба зробити, бо цього вимагають кліматичні умови, то значну увагу звертають і на щеплення, які треба було робити, проживаючи в Україні.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp