8°

Спостерігачі місії ОБСЄ моніторять процес децентралізації на Рівненщині

Як проходить процес децентралізації,  як  розвиваються  вже утворені  громади, які мають проблеми – ці та інші питання регулярно моніторять спостерігачі місії ОБСЄ в Україні.  Аби уявити  цілісну картину,  спостерігачі  відвідують ОТГ , там  спілкуються  з мешканцями та керівництвом громад. Нині зустрілися з консультантами Проекту Пульс Рівненського регіонального відділення Асоціації міст України.   Консультанти з питань децентралізації розповіли про вже помітні результати об’єднання, коротко окреслили   проблеми, які  виникають у громадах.  «Вже у новому 2018 році на Рівненщині  діятиме 25 громад. Для нас нині головне, щоб вже існуючі громади навчилися жити самостійно, щоб самі приймали рішення, комунікували з усіма мешканцями. Лише у такому варіанті громада стане спроможною» – зауважив консультант з  правових питань Василь Курилас.

Головна проблема – каже консультант з бюджетних питань  Людмила Кушнер – це зміна правил гри, та недосконале законодаство. Громади не встигають за різними нововведеннями. Сьогодні держава  пропонує одні правила гри, а вже у 2018 – на громади очікують суттєві зміни. Такі дії ускладнюють  життя громад, особливо новостворених.  Відсутня стабільність – підсумувала Людмила Кушнер.

Спостерігач  місї ОБСЄ  Іван Дудак – подякував за відвертість, каже,  нині вони спостерігають за усіма змінами та реформами в українському суспільстві.

Повідомляє Офіс реформ проекту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp