13°

Термін експлуатації енергоблоку №3 РАЕС продовжено на 20 років

16 липня в Києві Колегією Держатомрегулювання України прийнято рішення щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 (ВВЕР-1000) Рівненської АЕС до 11 грудня 2037 року.

16 липня 2018 року Колегією Держатомрегулювання України на чолі з головою Григорієм Плачковим розглянуто умови ліцензії енергоблоку №3 РАЕС, об’єми та рівень виконання Програми продовження терміну експлуатації, заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС, пожежних та інших заходів, проведених на Рівненській АЕС.

Під час заходу генеральний директор РАЕС Павло Павлишин обґрунтував можливість подальшої безпечної експлуатації енергоблоку №3, зазначивши на виконанні усіх запланованих робіт з реконструкції та модернізації, заходів Комплексної зведеної програми з підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС.

У ході засідання начальник відділення аналізу міцності та надійності ядерних установок ДНТЦ ЯРБ Олег Зелений відзначив, що погоджено з регулятором експертизи та рішення щодо можливості експлуатації у понадпроектний термін критичних елементів енергоблоку №3. «Звіт з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку (ЗППБ) враховує рекомендації МАГАТЕ та WENRA. Матеріалами ЗППБ не виявлено факторів, які могли б заперечити можливість експлуатації РАЕС-3 у понадпроектний термін», – наголосив О. Зелений.

За результатами засідання Колегії Держатомрегулювання одноголосно затверджено Висновок державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки ЗППБ енергоблоку №3 РАЕС. Рішенням Колегії визнано обґрунтованою можливість безпечної експлуатації енергоблоку на визначених у проекті рівнях потужності до 11 грудня 2037 року.

«Колективом Рівненської АЕС, підрядними організаціями, Дирекцією Компанії та її відокремленими підрозділами, зокрема Атомкомплектом та Науково-технічним центром, виконано величезний обсяг робіт з продовження ресурсу блоку. П’ять років активної спільної праці великим єдиним колективом з НАЕК «Енергоатом», Держатомрегулювання, ДНТЦ ЯРБ увінчалися позитивним рішенням щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 РАЕС на 20 років, – підсумував Павло Павлишин, – Я щиро вдячний усім, хто причетний до нашої перемоги, хто допомагав на цьому шляху. Але розслаблятися рано, наразі ми готуємось до пуску енергоблоку №3 після довготривалого планово-попереджувального ремонту – тоді наша робота буде наочною. Після роботи блоку впродовж року без зауважень можна впевнено говорити, що ми зробили все правильно».

Включення енергоблоку №3 РАЕС до мережі заплановано на 24 липня поточного року. 18 липня у Києві відбудеться офіційне вручення президентові Компанії ліцензії на право провадження діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки енергоблоку №3 РАЕС».


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp