28°

Тричі “Браво” Третяку: кулуари, розподіл посад та нові старі обличчя

Не пройшло й тижня від початку роботи нової міської влади, а перші кроки нових очільників міста, зокрема міського голови, уже показали неготовність обранців до якісних змін.

Тричі "Браво" Третяку: кулуари, розподіл посад та нові старі обличчя
Фото ілюстративне:

На цю тему, зокрема, висловилася головна редакторка “Суспільне мовлення” Інна Білецька.

“Оновилися по повній, на усю котушку оновилися.

Рівненська міська рада створила комісії, проголосувавши за голів цих комісій пакетом.

За голосування рада отримала від міського голови оцінку “Браво”.

Думаю, варто запам’ятати, що саме для Олександр Третяк “браво”. “Браво” – це Юрій Осіпчук від “Свободи”, який тепер очолює медичну комісію. Саме той Юрій Осіпчук, який з післямайданних часів до минулого року очолював обласне управління охорони здоров’я.

“Браво” – це Мар‘ян Года, депутат від “За майбутнє”, який тепер очолює земельну комісію. Від того “За майбутнє”, з яким виключав між першим і другим туром можливість співпраці Віталій Гайдукевич.


Ще тижня не минуло з початку каденції цієї міської ради, а вже третє беззаперечне “браво”.

АПД: думаю, це уже формалізація більшості. У форматі: рівне разом з свободою за майбутнє європейської солідарності”
– написала Інна Білецька у Фейсбук.

Нагадаємо, вчора, 8 грудня, в Рівненській міській раді упродовж дня відбувалися доволі дивні, якщо зважати на задекларовані новими обранцями принципи, події.

У порядок денний було включено лише два питання – формування постійних комісій та обрання їх голів. Готових проєктів рішень ні на сайті, ні на столах депутатів не було. Точніше, були проєкти, але без прізвищ, які, ймовірно, упродовж усього дня і неодноразово переписувалися десь за лаштунками сесійної зали.

На початку засідання відразу оголосили перерву, і так повторювалося ще двічі після того, як депутати поверталися до роботи. Останню перерву оголосили до 16:00 (на майже чотири години), як повідомив з президії міський голова Олександр Третяк – через “певні обставини, які потрібно узгодити по комісіях, які наразі ще не до кінця узгоджені”.

Суть “кулуарної робити” звелася до розподілу посад, який замість того, щоб публічно обговорити в залі засідань, депутати у вузькому колі (голів фракцій більшості) здійснили в ручному режимі.

Про це, крім іншого, свідчить і відсутність готових проєктів рішень на депутатських столах о 16:00, і суперечки навколо включення депутата Святослава Клічука до комісії, до якої він не писав заяви, і відсутність на “узгоджені” окремих керівників фракцій, і пропозиція проголосувати пакетом усіх голів без обговорення.

Віктор Шакирзян та Олександр Третяк
Віктор Шакирзян та Олександр Третяк стали партнерами після виборів, на яких були головними опонентами

Нагадаємо, більшість у Рівнераді сформувалася навколо, здавалося б, принципових опонентів – Олександра Третяка (“ЄС”) та Віктора Шакирзяна (“Рівне Разом”), які боролися за посаду мера в другому турі, у складі фракцій “Рівне Разом”, “ЄС”, “Свободи” та “За майбутнє”.

При цьому “Європейська солідарність” відійшла від задекларованих перед виборами позицій, зокрема пішла на співпрацю із “За майбутнє”, яким віддала посаду голови земельно-будівельно-архітектурної комісії.

До більшості також увійшла “Свобода” (на відміну від “Батьківщини”, яка також у другому турі підтримувала Шакирзяна), за що отримала посаду голови комісії з питань охорони здоров’я. Комісію з питань охорони здоров’я, до слова, очолив “свободівець” Юрій Осіпчук, фігурант розслідування “Четвертої влади” – “Багатий начальник бідної медицини Рівненщини: люксова квартира, будинки, земля – нажиті на посаді”.

Під контролем “ЄС” залишилося 3 комісії, “Рівне Разом” отримала посаду голови в транспортній комісії. Пропозиції фракції “Голос”, яка підтримувала на виборах міського голови Олександра Третяка, взагалі проігнорували.

Таким чином, новообраний міський голова Олександр Третяк – нове, здавалося б, обличчя Рівного – виявився доволі підкованим щодо старих методів роботи місцевого політикуму. І, очевидно, недостатньо завбачливим щодо наявності старих облич та одіозних осіб у власній команді.