31°

ITV

У Боремлі археологи з Рівного та Києва проводили розкопки

У Боремлі археологи з Рівного та Києва проводили розкопки

4-5 грудня на території Боремля працювала спільна археологічна експедиція з Києва та Рівного у рамках проекту «Боремельщина туристична».

Про це повідомляє Дубенщина Kray.info з покликанням на голову Боремельської громади Віктора Коріня.

Напередодні, у рамках цього ж проекту співробітники Київського інституту реставрації провели дослідження для складання проєктно-кошторисної документації по «Боремельському Ісусу».

Фахівці з Лабораторії неруйнівних методів дослідження провели обстеження ділянки, де була колись церква із чудотворним образом “Христос Боремельський” (число хрестів за Ісусом дорівнює рокам Його земного життя). Потім храм розібрали і встановили скульптуру Ісуса. Оригінал ікони зник десь на початку ХХ ст., копій є кілька. Одна з них – у місцевому храмі.

“Історія Боремля надзвичайно цікава, про яку, на жаль, ми мало знаємо… Із задоволенням провів цей вихідний з цікавими людьми, ні скільки не шкодую, що взявся ще за одну справу. Дякую усім, хто долучився до наших перших кроків (накриття над постаментом Ісуса) в збереженні нашої визитівки. Впевнений! Далі буде цікаво…”, – написав у своєму дописі Віктор Корінь.

Джерело: ITV