18°

У галереї Рівного відбудеться презентація однієї картини «Христос перед Пілатом» Йосипа Бокшая

Подія відбудеться у неділю, 14 квітня о 15:00 год у галереї європейського живопису «Євро-Арт» (м. Рівне, пр.Миру, 4).

Колекція галереї європейського живопису «Євро-Арт» поповнилася унікальною картиною і ми поспішаємо вам її презентувати. Це полотно народного художника України, засновника закарпатської школи живопису Йосипа Йосиповича Бокшая (1891 – 1975) – «Христос перед Пілатом» (поч. 1940-х рр.; полотно, олія; 100х74,5 см).
У чому унікальність цієї картини?
За своє тривале і надзвичайно продуктивне творче життя (а намалював корифей більше 1000 полотен), талановитий художник спробував себе чи не в усіх жанрах і стилях, створивши низку монументальних шедеврів. Але, за оцінками фахівців, найбільшого успіху Йосип Бокшай досяг саме у сакральному живописі.
Більшість сакральної спадщини Бокшая втрачена, оскільки за комуністичного режиму ці роботи вважалися «шкідливими». На щастя, у ті часи знайшлися люди, котрим вдалося сховати безцінні полотна, і відтепер одне з них – «Христос перед Пілатом» – зберігатиметься у Рівному.
Пошана до віри пов’язана із походженням митця: його дід, батько і старший брат були священиками. Займатися сакральним мистецтвом Йосипа Бокшая спонукали ще й події Першої світової війни, учасником якої він був. Людина, котра пропустила через власну свідомість війну, убивства, муки, насилля і несправедливість, — не могла не відреагувати на ці проблеми людства у своїй творчості.
Куратор нашої галереї, мистецтвознавець, кандидат історичних наук, доцент Лариса Костюк познаймить нас зі «словом» пензля Бокшая, яке зачаровує своєю гамою барв людську душу, поєднує її з прекрасним Божим світом.
Торкнутися вічного Світла у ці тижні Великого посту можуть і мешканці та гості нашого міста. Запрошуємо!
Вхід 30 грн.
Кількість місць обмежена.