17°

У мережі обговорюють скандал у редакції “Четвертої влади” – одна з журналісток виявилась помічницею депутата від “Батьківщини”

У мережі нині активно обговорюється інформацію про те, що у редакції агенції журналістських розслідувань “Четверта влада” працювала помічниця депутата обласної ради Рівненщини –   Katerina Romanik. Про це повідомили на сторінці у Фейсбуці –  “СТОП Джинса”, звинувативши редакцію у співпраці із партією “Батьківщина”. З дописом ви можете ознайомитись за посиланням.

На цю інформацію вже відреагував головний редактор агенції – Володимир Торбіч, зазначивши, що з Катериною співпрацю завершено, оскільки він не знав про її політичну співпрацю із Миколою Кучеруком. Також на ресурс, який поширив матеріал про заангажованість агенції, він буде подавати до суду.

“Після розслідування “Четвертої влади” про онкобізнес у Рівному (https://4vlada.com/onkobiznes-po-rivnensky), пропагандистський ресурс партії Ляшка informator.news поширив про нас брехню за яку ми змусимо їх відповідати в суді. Створили навіть сторінку у ФБ для поширення брехні (https://bit.ly/2L03gqs) вкравши логотип Рух “СТОП ЦЕНЗУРІ!”. Але спростовувати брехню про нас в суді вже стає звичним. Треба буде вимагати не лише спростування, як до цього, а й грошової компенсації.
Насправді ж засмутило мене інше. Журналістка Katerina Romanik, з якою ми співпрацюємо, порушила редакційні правила Агенції журналістських розслідувань (https://bit.ly/2qSFINe). Перед початком співпраці з нами не повідомила про потенційний конфлікт інтересів, що вона має посвідчення помічника-консультанта депутата облради від “Батьківщини” Микола Кучерук.
Тим не менше, всі публікації, які готувала Катерина, суспільно важливі і відповідають професійним стандартам, в їх підготовці брав участь я, як редактор, а останнє розслідування мало ще й кілька редакторів та юридичну допублікаційну експертизу ІРРП – Інститут розвитку регіональної преси.
Через неповідомлення про конфлікт інтересів, як того вимагають редакційні правила, ресурс партії, про факапи членів якої ми не раз писали, зміг додати у свій всуціль брехливий матеріал один факт.
Попри запевнення Катерини, що вона фактично не працює помічником, а має лише посвідчення, “Четверта влада” призупиняє співпрацю з Катериною до детальної перевірки інформації.” – написав В.Торбіч.

Сама ж журналістка стверджує, що про посвідчення помічника депутата її роботодавець знав.

“Ким я лишень не була для корупціонерів і злочинців, проти яких писала матеріали. Та мені не соромно за жодну мою публікацію. За жодне моє розслідування. За жодне моє слово. Я ніколи не продавала совість. Я ніколи не писала брехні. І всі про це знають. Як і ті, хто обливає мене брудом. І коли у корупціонерів та нелюдів немає жодних підстав, аби подати до суду на спростування очевидних фактів, викладених в розслідуваннях, вони починають шукати скалку у моєму оці. Не напружуйтесь – ви її там не знайдете.

Ще 8 років тому, коли моя бабуся проходила опромінення в Рівненському онкодиспансері, ми стали свідками жорстокого ставлення Щегловської до хворих. Мене неабияк вразила атмосфера фашистського концтабору і безкарності у її відділенні, як і хамство самої завідуючої. Після прямого ефіру на радіо я вручила Максим’яку аудіо-диск з програмою про столичного лікаря, який врятував мою бабусю. Я просила Максим’яка навести лад у своєму закладі і дати послухати програму підлеглим у відділенні Щегловської, аби ті зрозуміли, яким має бути справжній лікар. Але знущання і здирництво в Рівненському онкодиспансері не припинилося. Люди, як і раніше, скаржилися на відділення променевої терапії. Достатньо відкрити онкопортал, аби зрозуміти, що там коїться.
Я писала, пишу і буду писати про той жах і людські сльози в Рівненському онкодиспансері. Аж доки вони не припиняться. Якщо Володимир Торбіч (Volodymyr Torbich) вирішить, що я робитиму це не в Рівному, тоді в столиці.

А щодо партій… Я безпартійна. І це факт. Посвідчення ж у голови обласної ради попросила лише для того, аби вільно відвідувати засідання сесій і збирати матеріали проти корупціонерів і злочинців. Бо на той період я не мала посвідчення журналіста. Там я і дізналася, що пенсіонера Максим’яка знову «сватають» у головні лікарі онкодиспансеру. Бо, мабуть, він дуже «зручний» нинішній владі. І, судячи з грошових потоків, які, ймовірно, йдуть повз фонд, вірогідно, просто ділиться з обласними високопосадовцями. Але на мої розслідування ніхто не зважав. Навіть ті самі депутати-«батьківщинівці», в співпраці з якими мене звинувачують, на сесіях і словом не обмовилися про факти, викладені в розслідуваннях.

Тож, не зважаючи на увесь бруд в мою адресу, нагадаю вам, панове корупціонери. Я – журналіст. І тому мені ніхто не затулить рота і не заборонить говорити правду. А подібні замовні публікації на сумнівних партійних ресурсах лишень підливають масла у вогонь. Як казав колись мій керівник: «Не тикайте палку в вулик»…”


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp