8°

У Рівнянина прикордонники вилучили 2 тонни сиру

Серед ночі на 16 листопада в зону митного контролю м/п Устилуг Волинської митниці ДФС на смугу руху «зелений коридор» напрямку в’їзду в Україну заїхав автомобіль з європейським номерним знаком, водій якого заявив, що переміщує продукти харчування в межах норми.

Обрання смуги «зелений коридор» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження.

При проходженні митного контролю у водія, мешканця міста Рівного, був виявлений товар, що суттєво перевищує норму ввезення на одну особу, а саме: тверді сири «Do pizzy», «Favita», «Cheddar», «Gouda», «Mozzarella», «Hetman» в упаковках виробника загальною вагою 1932 кг, загальною вартістю 206 180 грн, загалом – 889 упаковок.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №434 від 21 травня 2012 року «Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України харчових продуктів для власного споживання», громадяни можуть ввозити не більше ніж одну упаковку продукту або не більше 2 кг кожного найменування продукту на одну особу.

Тобто, рівнянин у своїх діях порушив одразу дві статті Митного Кодексу України, обравши смугу руху «зелений коридор» для переміщення харчових продуктів понад встановлених норм і буде у судовому порядку притягнутий до відповідальності.

Відповідно до статей 471,472 Митного Кодексу України такі правопорушення караються штрафом у розмірі 100 відсотків вартості товару з конфіскацією цього товару.

Повідомляє Волинь24