18°

У Рівному «Лабіринт можливостей» присвятили Всесвітньому дню протидії торгівлі людьми

На майдані Незалежності в обласному центрі провели арт-інсталяцію, щоб акцентувати увагу до проблем сучасного рабства.

Проходячи квест по лабіринту, що складається із 254 картонних коробок, всі охочі відповідали на запитання та, в залежності від відповідей, рухались у відповідному напрямку. На фінішній прямі учасники дізнавалися про правила безпечних подорожей, проблему протидії торгівлі людьми, ризики нелегального працевлаштування та про міграційну поведінку. Також їм розповіли про допомогу від держави у випадку потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. Усім присутнім роздали інформаційні брошури, а найактивнішим учасникам квесту подарували сувеніри.

Ініціювало масштабну акцію, що відбулася у багатьох містах України, Міністерство соціальної політики України. У Рівному до її проведення долучилися  департамент соціального захисту населення Рівненської ОДА, Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка», служби у справах дітей, центр зайнятості, поліція.

«На жаль, зараз активно розвивається досить завуальований злочин, який проявляється в повній мірі. В ситуації торгівлі людьми потрапляють як чоловіки, так і жінки, і молодь, і діти. Будь-яка трудова примусова праця прирівнюється  до рабства, відтак – заборонена», – зазначає голова Центру підтримки громадських ініціатив «Чайка» Лариса Гунько.

Ініціатори розповідають, що і раніше проводили подібні акції, роздавали стрічки та листівки. Однак квест-лабіринт спорудили вперше. І  все для того, аби донести рівнянам і гостям міста думку про те, що потрібно бути максимально обізнаним у міграційній сфері.

«Ми – громадяни незалежної України, і нам потрібно активно формувати свідоме ставлення до власної безпеки. Запам’ятайте, якщо ви потрапили в ситуацію торгівлі людьми, то повинні звернутися в органи соціального захисту населення. Там вам гарантовано нададуть юридичну, медичну та психологічну підтримку», – наголосила начальник відділу департаменту соціального захисту населення Рівненської ОДА Олена Олішкевич.

Прес-служба Рівненської ОДА


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp