14°

У Рівному обговорювали, як зберегти єврейську спадщину

У Рівному відбулось обговорення з приводу історичної спадщини Рівненщини. Про це інформує прес-служба Рівненської ОДА.

Зокрема, у круглому столі «Єврейська спадщина Рівненщини», що відбувся в Рівненській ОДА, взяли участь – заступник Рівненського міського голови Олексій Хмилецький, правоохоронці та силовики, музейники, члени Громадської ради при облдержадміністрації, представники міської громадської організації «Рівненська єврейська громада», координувала роботу заступник голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.

Нагадаємо, у роки Другої світової війни на території Рівненщини нацистами було знищено понад 95 тисяч громадян єврейської національності. Відтак існує близько сотні місць масових розстрілів та поховань євреїв. Головним символом Голокосту в області є урочище «Сосонки» у Рівному, де поховано близько 20 тисяч євреїв.

Як зазначила заступник голови ОДА, великого негативного суспільного резонансу в Україні набувають факти вандалізму щодо національних пам’яток, місць поховання євреїв, а також конфлікти на національному ґрунті. Це характерно не лише для нашої області. Однак, на Рівненщині зафіксовані 3 випадки вандалізму: два в урочищі Сосонки, а наприкінці квітня в Острозі було розгромлено молитовну капличку на могилі рабина Магарша. Це може слугувати також елементом дискредитації України на міжнародному рівні.

«Варто шанобливо та з повагою ставитись до скорботних меморіалів. Без спільних зусиль зі збереження пам’яток історії – все зведеться до нуля. Наше завдання – напрацювати першочергові кроки, котрі треба зробити на теренах області, і зокрема в Рівному, щоб у подальшому не допустити випадків вандалізму», – наголосила Світлана Богатирчук-Кривко.

Учасники зібрання обговорили усі можливі варіанти збереження єврейських архітектурних пам’яток: проведення поточних ремонтів верхньої ділянки меморіального комплексу «Сосонки»  і його реконструкції, встановлення відео обладнання для забезпечення правопорядку. Також наголосили на необхідності проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, аби не допустити акти вандалізму.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp