18°

У Рівному пікетуватимуть поліцію

Джерело: 0362.ua

Загальноукраїнська акція «Убитий за мову» відбудеться сьогодні о 19.00 під стінами Головного управління Національної поліції в Рівненській області, що на вулиці Миколи Хвильового, 2.

Проведуть її активісти ВО «Свобода» через вбивство жителя Бахмута, волонтера Артема Мирошниченка. Акція пройде одночасно по всій Україні. Громадяни пікетуватимуть обласні управління поліції, а також Міністерство внутрішніх справ.

Вони вимагатимуть кваліфікувати вбивство Артема Мирошниченка, як вбивство на ґрунті мовної та національної ворожнечі, а також закрити КПВВ на російсько-українському кордоні у зв’язку з тим, що один із убивць зареєстрований на окупованій Росією території.

Нагадаємо, ще 30 листопада в Бахмуті жорстоко побили українського активіста Артема Мирошниченка за те, що він розмовляв українською мовою. Через тиждень коми та після складної операції, 6 грудня, він помер. Нині триває слідство. Поліція вже встановила нападників. Проте є загроза, що вони не понесуть покарання за те, що саме через спілкування українською мовою активіста вбили. Один із них, зареєстрований на окупованій території, під вартою. Іншого вбивцю відпустили додому за рішенням суду, оскільки поліція початково не кваліфікувала злочин як такий, що стався на ґрунті мовної та національної ворожнечі. Під час обрання міри запобіжного заходу нападник всіляко знущався з державної мови: вимагав перекладача з української, заявляючи, що в його регіоні «всє гаварят на русскам», і тим самим підтвердив, що скоїв вбивство саме за мову.