20°

У Рівному «позапланово» прибирали на Пагорбі Слави — після візиту екоінспекції (ВІДЕО)

Джерело: Радіо Трек
Наступне прибирання планувалося навесні

Стихійним сміттєзвалищем, яке там утворилося, зацікавилася Державна екоінспекція Поліського округу.

Ще у січні рівнянин зафільмував купи сміття, які вкрили площу у майже 200 кв. м. А вже за кілька днів інспектори прибули до Рівного, аби перевірити інформацію.

Інформація щодо забруднення “ Пагорбу Слави” в місті Рівне До Державної екологічної інспекції Поліського округу нещодавно надійшла інформація про те, що на території Пагорба Слави, що у місті Рівне утворилося стихійне сміттєзвалище. При виїзді державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища на місце події дана інформація підтвердилася.За результатами обстеження встановлено, що вищезазначена територія засмічена твердими побутовими відходами орієнтовною площею 200 кв. м, що є порушенням ст. 12 Земельного кодексу України, ст. 21 Закону України «Про відходи», ст. 12 Закону України «Про охорону земель».Враховуючи вищесказане, Державна екологічна інспекція Поліського округу зобов'язала міського голову ліквідувати засмічення території “Пагорбу Слави” та вжити відповідних заходів щодо подальшого поводження з даними відходами.

Опубліковано Державна екологічна інспекція Поліського округу Вівторок, 21 січня 2020 р.

Після підтвердження факту про засмічення території, розв’язувати проблему зобов’язали міського голову Володимира Хомка.

Він каже, що стихійне звалище там утворилося уже не вперше. Щороку — під час весняної толоки — комунальники прибирають на Пагорбі Слави і зазвичай цього вистачає десь на пів року, говорить Володимир Хомко:

Звісно, ми все приберемо. Частину вже привели в порядок, іншу — приберуть протягом тижня.

Але давайте проведемо експеримент – через скільки часу там знову це назбирається. І знову приберемо. Ви нічого з цим не зробите – я ж не поставлю там чергового, щоб люди не смітили. А насмітять – будемо прибирати, іншого способу не придумали.

Додамо, що боротися з засміченням відкритих територій – доволі важко. Людей не лякають навіть штрафи, адже для притягнення особи до відповідальності порушення мають зафіксувати на камеру.