14°

У Рівному розкажуть, як відтепер у місті будуть розміщувати зовнішню рекламу

На минулому тижні, 13 листопада, виконком Рівненської міської ради затвердив Порядок розміщення вивісок у місті Рівному. Він дає визначення, що таке вивіска, пояснює чим вивіска відрізняється від реклами, регламентує загальні вимоги до вивісок, а також механізм контролю за дотриманням вимог цього Порядку.

Тепер в Рівному є алгоритм, який впорядкує візуальний стан будівель нашого міста. Це перший етап створення унікального єдиного дизайн-коду Рівного. Підприємці більше не зможуть обклеювати будинки рекламою або завішувати рекламними банерами як їм заманеться, пояснюючи, що це начебто вивіски, а не реклама. Порядок розміщення вивісок у місті Рівному пояснює, де саме можуть бути розміщені вивіски, який їх максимальний розмір, які вимоги щодо матеріалів та освітлення.

Про необхідність такого документу говорили вже декілька років. І в січні 2018 року зібралась ініціативна група з різних спеціалістів: архітектори, урбаністи, маркетологи, юристи, дизайнери, виробники рекламних конструкцій, представники міської влади. Всього до розробки долучилося більше 30 активних громадян. В процесі роботи над Порядком розміщення вивісок відбулось три публічних обговорення, де будь-який рівнянин міг задати питання або внести свої пропозиції. Також протягом всього часу розробки проект документу був доступний онлайн і там також можна було залишати свої коментарі чи запитання. Протягом роботи над цими правилами, робоча група вивчила найкращий закордонний досвід та напрацювання інших обласних центрів України.

Після затвердження, цей Порядок одразу вступив в силу. Але в ньому передбачений перехідний період, тому ще рік до порушників Порядку не будуть застосовані ніякі санкції. Протягом року підприємці на вулиці Соборній (від Київської до Дубенської), 16 липня та Симона Петлюри повинні будуть привести свої вивіски до затверджених вимог.

Для того, щоб будь-який підприємець чи мешканець міста міг легко зрозуміти вимоги до вивісок або перевірити, чи дотримується існуюча вивіска вимог – команда розробила графічні ілюстрації до пунктів правил.  Детальніше про те, які саме конструкції відносяться до вивісок, які органи будуть контролювати дотримання Порядку, скільки часу є у всіх рівненських підприємців, щоб привести свої вивіски до затверджених вимог і який механізм впровадження та дії цього документу – про все це ви зможете запитати на прес-конференції у вівторок 20 листопада о 12:00 в залі засідань міськвиконкому. Серед учасників прес-конференції будуть: ініціатор розробки Порядку розміщення вивісок – секретар Рівнеради Сергій Паладійчук, заступник міського голови Віталій Герман, один із учасників ініціативної групи – маркетолог Павло Алексєвич, а також інші учасники групи, яка працювала над документом.

Контактна особа: Алексєвич Павло телефон: +380667799002