16°

У Рівному судитимуть групу людей, причетних до видобутку бурштину

Оперативники обласного управління захисту економіки спільно з слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Рівненській області та Рівненською обласною прокуратурою скерували до суду кримінальне провадження відносно організованої групи, яка здійснювала незаконний видобуток бурштину-сирцю. Злочинна група складалась із організатора та ще п’яти учасників.

Організували незаконний видобуток бурштину два мешканці Дубровицького району. Організатори злочинного угрупування всупереч встановленому законодавством порядку видобування корисних копалин, організували незаконне видобування бурштину-сирцю на території Дубровицького району Рівненської області. Для чого минулоріч придбав  обладнання для незаконного видобутку та в подальшому організував і очолив організовану групу, до складу якої залучив осіб, що здійснювали незаконний видобуток бурштину-сирцю та для досягнення злочинної мети залучив до очоленого ним угрупування пособника – працівника правоохоронного органу, який надавав для членів організованої групи інформацію про можливі рейди з виявлення  незаконного видобутку каміння.

Внаслідок добре налагодженого механізму повідомлення членів злочинного угрупування про рейди правоохоронних органів, незаконну діяльність злочинна група здійснювала в період з грудня 2016 року та лише в червні цьоріч була припинена.

В рамках досудового розслідування за адресами проживання усіх учасників злочинної групи проведено санкціоновані обшуки за результатами яких вилучено 11 кг. бурштину, документацію щодо незаконних оборудок з купівлі-продажу бурштину, а також знаряддя  для його незаконного видобутку.

Учасникам організованої групи повідомлено про підозру та кримінальне провадження скеровано до суду з обвинувальним актом.