У Рівному учасникам бойових дій розповіли про їхні права та пільги | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
Інформаційний потік Рівне
11-10-2018  17:46
У Рівному учасникам бойових дій розповіли про їхні права та пільги

Круглий стіл для громадських об’єднань, діяльність яких спрямована на захист прав та інтересів учасників бойових дій, відбувся у Головному територіальному управлінні юстиції у Рівненській області. Темою заходу стали правові аспекти державної реєстрації та функціонування таких громадських організацій, соціальні пільги передбачені законодавством для учасників бойових дій та прирівняних до них осіб.

Під час круглого столу розглянули актуальні питання державної реєстрації громадських об’єднань (в т.ч. внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, створення відокремлених підрозділів тощо), порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, подача звітності неприбутковими організаціями. Учасники круглого столу також ознайомились із Положенням про комісію із визначення осіб, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, ветеранами війни-добровольцями.

Про пільги для учасників бойових дій у сфері державної реєстрації розповіла заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Рівненській області з питань державної реєстрації Неля Ковальова: 

“Наприклад, послуга «Шлюб за добу», яка діє в трьох містах на Рівненщині , а саме в Рівному, Дубно та Сарнах для учасників бойових дій коштує всього 25 гривень. Документи для реєстрації шлюбу можна подавати безпосередньо до установ-організаторів державної реєстрації шлюбу. А це міський Будинок культури у Рівному, Дубенський замок та готель «Случ» у Сарнах.”

За словами начальника Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Оксани Сальчук, захисники мають право на отримання первинної та вторинної правової допомоги; першочергове відведення земельних ділянок для особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у селах, індивідуального дачного будівництва; знижки на оплату користування житлом, комунальними послугами, вартості палива; безкоштовний проїзд міським, приміським і міжміським автотранспортом та додатково міжміським залізничним, водним, повітряним або автомобільним в обидва напрямки. Також учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, членам сімей загиблих внаслідок війни передбачена щорічна разова грошова допомога. Крім цього, законодавством передбачене безоплатне медичне забезпечення.

Нагадаємо, що на Рівненщині в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» триває інформаційна кампанія #ПраваЗахисників, спрямована на інформування учасників бойових дій про їхні права.

У межах інформаційної кампанії ветеранам АТО роз’яснюється процедура отримання безоплатної правової допомоги, порядок безоплатного отримання земельної ділянки, повідомляється про існуючі пільги на оплату житлово-комунальних послуг та проїзд.

Мета:


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
-1C°
4м/с