25°

погода у Рівному

У Рівному відбулася міжнародна конференція про перспективи та потенціал використання альтернативних джерел енергії

Конференція «Енергія Біомаси: перетворення природного потенціалу на регіональні партнерства» в рамках однойменного проекту вже вдуге відбулася в Рівному. Учасниками заходу були з українці, білоруси, а також експерти з ЄС.

«Кількість світових днів робить сонячну енергетику менш привабливою у нашому регіоні, ніж в центрі та сході країни. Саме тому на Рівненщині актуальне вироблення енергії з біомаси. Це можуть бути відходи від санітарних рубок у лісах та очищення придорожніх смуг. Окрім того, для задоволення потреби у виробленні дешевої енергетики можна вирощувати енергетичні рослини», – розповів  Дмитро Янушевський, директор Рівненської агенції із залучення інвестицій та обслуговування інвесторів «ІнвесІнРівне».

Ось чому це попит на щепу і біомасу на Рівненщині суттєво перевищує пропозицію. А в Білорусі –  протилежна ситуація. Таким чином, мета конференції – налагодження співпраці між країнами: в Білорусії забезпечити стабільний збут сировини, а в Україні задовольнити попит.

Під час конференції більше 20 експертів в галузі презентували використання деревної біомаси та біомаси енергетичних рослин. Делегація із Республіки Білорусь поділилася досвідом в сфері поводження із біомасою, а експерти з ЄС презентувати кращі практики вирощування та переробки деревної біомаси в Польщі.

Детальнішу інформацію про результати проекту ви можете знайти на офіційній сторінці Проекту в мережі Фейсбук: https://www.facebook.com/bio4energy/

Повідомляє gрес-служба Рівненської ОДА