19°

погода у Рівному

У Рівному відкриють кабінет огляду людей, які контактують з хворими на туберкульоз

В рамках місячника боротьби з туберкульозом у Рівному відкриють кабінет огляду людей, які контактують з хворими на туберкульоз та обговорять місце фтизіатричної служби в рамках реформи.

У порівнянні з іншими містами у Рівному невисокий рівень захворюваності на туберкульоз, однак цей показник вищий на 20% в порівнянні з 2018 роком. Показники захворюваності у на туберкульоз зросли з 51-ого до 62-ох випадків на 100 000 населення.

В області за 2019 рік вперше виявлено хворих на туберкульоз – 480 осіб, з них 59 виявлено та доведено до лікування РОБФ «Наше Майбутнє».

Особливої уваги у ситуації із захворюваністю потребують люди з уразливих груп населення. Так, на базі комунального підприємства «Рівненський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Рівненської обласної ради за фінансової підтримки Міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я» Рівненським обласним благодійним фондом «Наше Майбутнє» відремонтовано та оснащено кабінет огляду людей, які контактують з хворими на туберкульоз з уразливих груп.

«Сайт OCF TB» – кабінет огляду лікарем-фтизіатром контактних осіб хворих на туберкульоз. Медичні послуги пацієнтам надаватиме висококваліфікований медичний персонал та лікарі-фтизіатри. Наданням послуг (пошук, скринінг на раннє виявлення ТБ) займається Рівненський обласний благодійний фонд «Наше Майбутнє». Окрім того клієнтам сайту OCF TB надаватиметься медико-соціальний та психологічний супровід в рамках проекту «Оптимізація виявлення випадків ТБ серед груп підвищеного ризику захворювання та медико-соціальний супровід контактних осіб».

Офіційне відкриття «Сайту OCF TB» заплановане на 26 лютого 2020 року о 14:00. За адресою: м. Рівне, вул. Дворецька, 108, 2 поверх поліклініки

Захід розпочнеться з прес-брифінгу для ЗМІ.

Спікери заходу :

  • Подолін Сергій – перший заступник голови Рівненської обласної адміністрації
  • Вівсяник Олег – заступник начальника Управління охорони здоров’я
  • Гелюх Євгенія – менеджер програм з питань ВІЛ та туберкульозу Міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я »
  • Аврука Федір  – головний лікар Комунальне підприємство «Рівненський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Рівненської обласної ради
  • Гандзюк Олена – директор КП «Обласний центр громадського здоров’я» РОР
  • Лілія Масюк – керівник проекту «Оптимізація виявлення випадків ТБ серед груп підвищеного ризику захворювання та медико-соціальний супровід контактних осіб» Міжнародного благодійного фонду « Альянс громадського здоров’я »експерт з підтримки медичної реформи в Україні, спеціаліст з організації і управління охороною здоров’я, лікар – фтизіатр
  • Людмила Рибчук – директор РОБФ «Наше Майбутнє».