26°

У Рівному водоканал почав називати підприємства-боржники у соцмережах ЕКСКЛЮЗИВНО

У Рівному водоканал почав називати своїх найбільших боржників у соцмережах, зокрема, у своєму каналі в Telegram. У пресслужбі підприємства пояснили: до такої практики вдалися вперше, називають лише найбільші підприємства-боржники. Першими серед них стали Рівненський аеропорт та авторемзавод.

Чому водоканал пішов на це

Обласне комунальне підприємство почало називати своїх найбільших боржників на сторінках у соцмережах. Першими пресслужба назвала Рівненський аеропорт та державне підприємство Рівненський автомобільний ремонтний завод, та вказала, скільки саме грошей заборгували підприємства.

“Раніше така ініціатива не розглядалася, але тепер ми почали публікувати тільки тих боржників, які не сплачують уже понад шість місяців. Ми надсилаємо їм кілька попереджень, все в рамках закону, а потім повідомлення про відключення”, – повідомив речник Рівнеоблводоканалу Олександр Очкуренко.

Він уточнив, що публікуватимуть лише ті дані, які передбачені договором з суб’єктами. Тих, хто відмовлятиметься сплачувати борг за воду, відключать від водопостачання.

Що кажуть в аеропорту

Обласне комунальне підприємство Міжнародний аеропорт Рівне, за даними водоканалу, за шість місяців заборгувало 755 305, 41 тисяч гривень. У водоканалі попередили, що в разі несплати, аеропорт відключать від водопостачання.

У Рівному водоканал називає боржників у соціальних мережах. Чи це законно

Рівневодоканал

Зображення зі сторінки Рівневодоканалу у Telegram

“Заблокований рахунок і ми не можемо платити гроші на заблокований рахунок. Спочатку ми погашуємо зарплати, а потім решту комунальних платіжок. Ми два комунальні підприємства і ні вони не винні в цьому, ні ми, якщо заблокований рахунок”, – розповів Суспільному директор аеропорту Ігор Насинюк.

Він додав, що надходжень немає через зменшення кількості рейсів, на це вплинула пандемія. Ті гроші, які є, витрачаються в першу чергу на зарплатню працівникам.

Що кажуть на авторемзаводі

На державному підприємстві Рівненський автомобільний ремонтний завод розповіли, що грошей на оплату води немає. Та, навіть, більше – немає і на оплату праці робітникам.

У Рівному водоканал називає боржників у соціальних мережах. Чи це законно

Рівневодоканал

Зображення зі сторінки Рівневодоканалу у Telegram

“У нас така ситуація, що у нас заборгованість по зарплатні людям ще з березня 2019-го року. Три роки в нас відключене опалення. Якщо навіть відключать воду, то це буде може й неприємно, але є дощ, стоки, якось виживемо і в цій ситуації”, – розповів заступник директора з фінансів та економіки Олег Пархомчук.

Він зазначив, що гроші для заводу повинна ждати держава. Проте, сказав Олег Пархомчук, Укроборонпром нібито передав завод Фонду держмайна для подальшої його приватизації. Водоканалу завод заборгував 757 881,94 гривень.