18°

У Рівному зафіксовано новий рекорд України

У Рівному зафіксували новий рекорд України. Мозаїчне панно «Вишита Україна», створене з понад 350 тис. дрібних елементів. Виконане із різних порід дерев та інкрустоване натуральним бурштином.  Виготовив картину кримський татарин, переселенець з Судаку Менана Менанов.  Про те як створювалась мозаїка розповість Олеся Джум.

Кримський татарин Менан Менанов створив унікальне мозаїчне панно. Воно потрапило до книги рекордів України. Створено панно з різних порід деревини за технологією блочна мозаїка. Для неї найкраще підходить саме український орнамент. Працював над картиною Менан Менанов близько двох років. І називається вона «Вишита Україна». 

Ну це технологія блочна мозаїка, вона долі така відома. Просто тут мало хто до таких пікселів доходив тут розмір фрагменту 2на2 мм. Все це робилось під мікрометр. Шліфувалось, збиралось, склеювалось, – Менан Менанов – створив панно «Вишита Україна»

Перераховували кількість елементів картини декілька разів, аби усе було точно. Спочатку в квадраті, а потім число квадратів.  Розмір панно 126 на 126 сантиметрів. Унікальність роботи в тому, каже керівниця національного реєстру рекордів Лана Вєтрова, що майстер використовував лише натуральні матеріали.

Дуже довго готували цей рекорд і стежили за тим як в Менана просувається робота і у нас, так як це перша номінація в нас такої номінації ще раніше не було. Унікальна робота, аналогів в Україні немає. Ми маємо роботу яка створена руками людини, ви знаєте з таким клопітким, з такою клопіткою наполегливістю, що можна просто позаздрити і захоплюватись тим як у вас це вийшло, – Лана Вєтрова – керівниця національного реєстру рекордів

Панно «Вишита Україна» потрапило до рекордів України в категорії “Мистецтво”.

Джерело: ITV