19°

погода у Рівному

У Рівному затримали двох людей за листівки проти Зеленського

Цієї ночі, 19 квітня, у Рівному поліцейські виявили протиправні дії двох осіб на розповсюдженні агітаційної продукції.

На вулиці Академіка Грушевського близько третьої години ночі патрульні поліцейські помітили 56-річного рівнянина, який розклеював матеріали із символікою одного із кандидатів у президенти, що не мали вихідних даних про тираж та установу, яка здійснила їх друк. Чоловіком виявився відомий рівненський правозахисник Євген Новицький. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила Эльвіра Камышовая.

Сам Євген Новицький на своїй сторінці у соцмережі поділився дописом, у якому підтвердив факт затримання. 

Чоловік скористався конституційним правом та відмовився надавати будь-які пояснення, повідомив про затримання свого адвоката. Правоохоронці доставили жителя обласного центру до Рівненського відділу поліції для складання адміністративного протоколу, передбаченого частиною 2 статті 212-13 КУпАП.

Начальник відділу комунікації ГУНП у Рівненській області Антон Крук зазначив, що порушення пов’язане з розповсюдженням агітаційних матеріалів без відповідних даних. За його словами, питання не в тому, що чоловік проти когось чи навпаки – за. Його затримали за розповсюдження агітаційних матеріалів без вихідних даних.

Довідка: У ч. 1 ст. 58 Закону України «Про вибори Президента України» зазначено, що передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата на пост Президента України.

А вже о 04:30 на вулиці Ніла Хасевича екіпаж поліцейських виявив 28-річного молодого чоловіка, який розклеював агітаційні листівки у невстановлених для цього місцях, а саме на електроопорах та парканах. Варто зазначити, що у цьому випадку матеріали мали усі необхідні вихідні дані. Тому за порушення правил благоустрою дільничний офіцер поліції склав на рівнянина матеріали за статтею 152 КУпАП.

Правоохоронці закликають громадян не вдаватися до правопорушень напередодні дня голосування, дотримуватися норм та Законів під час розповсюдження агітації. Також поліцейські нагадують, що завтра, 20 квітня – День тиші, в який заборонена будь-яка агітація.

Повідомляє відділ комунікації поліції Рівненської області