14°

погода у Рівному

У Сарнах члени виборчої комісії затримали документацію для заробітку (ВІДЕО)

Члени виборчих комісій отримують платню подобово. У Сарнах в протоколах про підрахунок голосів підробляли дату і час, щоб отримати доплату за понаднормову роботу.

Члени п’ятдесяти дільничих виборчих комісій свідомо затягували передачу виборчої документації – впродовж 22:00–00:00 год в приміщенні окружної виборчої комісії чекали опівночі, аби їм зарахували ще один робочий день та видали додаткову заробітну плату.

“Пряма вимога закону, час та дата звісно ж зазначаються ті, коли власне протокол складається. Вони не можуть бути відмінні. На нашу думку, тут треба ставити питання про підробку виборчої документації. До слова, якщо вона здійснюється членами виборчої комісії, то стаття 158 ККУ передбачає покарання кримінальне у вигляді позбавлення волі від 7 до 10 років”, – коментує омбудсмен з виборчих прав «Опори» Марія Цип’ящук

Спостерігачі «Опори» звернулися до поліції, але запевняють, що це порушення не вплине на результати виборів.

За одну добу роботи в комісії людина отримує 268,94 грн із держбюджету.

“Отже, якщо дільнична виборча комісія засідала у повному складі – а, як правило, – це 9 осіб, один день вартості їхньої роботи, навіть якщо це початок доби, коштує 2420,46 гривень”, – додала омбудсмен Марія Цип’ящук.

Читайте більше в матеріалі Громадянська мережа “Опора”