У Сарнах впровадили європейську систему забезпечення прав затриманих | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
Інформаційний потік Рівне
17-10-2018  11:39
У Сарнах впровадили європейську систему забезпечення прав затриманих

16 жовтня в ізоляторі тимчасового тримання міста Сарни презентували систему контролю «Custody Records» за дотриманням прав людини. Запроваджена електронна фіксація усіх дій, пов’язаних із затриманням та перебуванням особи в умовах ізоляції, запобігатиме порушенню прав людини у поліцейській системі та виключить випадки безпідставних звинувачень на адресу правоохоронців.

Завдяки сучасному технічному оснащенню, встановленому в ІТТ, вестиметься електронне документування затриманих осіб, що спрощує систему оформлення. Також здійснюватиметься цілодобове відеоспостереження, відеореєстрація слідчих дій, консультаційні послуги адвокатів, надання медичної допомоги тощо. В ізоляторі працюватиме інспектор із дотримання прав людини, який проводитиме первинне спілкування-інтерв’ю із тимчасово затриманою особою. Крім того, система автоматично сповіщатиме про закінчення граничних термінів тримання, а встановлена у кожному приміщенні камера і колонка дозволяє напряму поспілкуватися із затриманим.

«Досягнення будь-якої мети полягає у системності. Тому ми намагаємося і створюємо системний підхід до захисту прав людини в діяльності Національної поліції, — зазначив т.в.о. начальника Управління забезпечення прав людини Національної поліції України Євген Леванцов. — Ми працюємо над тим, аби права людини були максимально захищеними у сфері надання поліцейських послуг. Тому система «Custody Records» — один із етапів реалізації нашої мети». 

Цілодобове відеоспостереження дозволяє за потреби переглянути правомірність дій працівників ізолятора тимчасового тримання, поліцейських та самих затриманих. Інформація із усіх встановлених семи камер виводитиметься не лише на монітор в Сарненському ІТТ, а й дистанційно — в Управління забезпечення прав людини Національної поліції. 

Нагадаємо, Сарненський ІТТ, який відкрили рік тому, став другим в Україні, який відповідає європейським нормам і стандартам https://rv.npu.gov.ua/news/oficzijno/u-sarnax-vidkrili-izolyator-timchasovogo-trimannya-jevropejskogo-zrazka/, а нині — третій, після Херсону і Дніпра, де функціонує система «Custody Records».

«Одне із основних першочергових завдань поліції — це дотримання прав людини, — наголосив заступник начальника ГУНП в Рівненській області Руслан Стрельбіцький. — Відтепер четверо інспекторів із дотримання прав людини у цілодобовому режимі працюватимуть і контролюватимуть забезпечення законних прав затриманих. Система «Custody Records» на першочерговій стадії виявлятиме всі порушення. Крім того — це гарантія безпечного середовища перебування для осіб, які утримуються в ізоляторі тимчасового тримання».  

Запровадження системи «Custody Records» в Україні стало можливим завдяки  Міжнародному фонду «Відродження» та тісній співпраці Експертного центру з прав людини, Української фундації правової допомоги та Управління забезпечення прав людини при Нацполіції.

Мета:


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
0C°
7м/с