18°

погода у Рівному

У Зеленського хочуть змінити Конституцію

Руслан Стефанчук – другий номер у партії “Слуга народу”, а також ідеолог команди Володимира Зеленського в своєму інтерв’ю “РБК-Україна” повідомив, що питання вступу до ЄС і НАТО Президент все ж планує вирішувати на референдумі. Та питання це вирішуватиметься, коли країна буде до цього готова.

“З особливо складних питань ми будемо питати у народу: про вступ до ЄС, про вступ в НАТО і т. д. Але ми не будемо робити це зараз, тому що ЄС і НАТО – це не самоціль. Це – шлях, напрям, підвищення стандартів. І коли ми будемо готові до цього, ми почнемо реальну інтеграцію в ці структури” – говорить Стефанчук.

Для цього потрібно змінювати Конституцію – в якійсь частині або в цілому, тому що багато її статей, особливо із захисту прав громадян, є лише декларативними і не мають механізмів реалізації. Можливо, це вирішуватиметься теж на референдумі. Також, вважає Стефанчук, потрібно запровадити механізми відкликання депутата, накладання народного вето, імпічменту, розширити можливості петицій, щоб у них були опції голосувати і “за”, і “проти”. В цілому ідея команди Зеленського полягає в тому, щоб залишити за державою лише сервісні функції, що і є в їхньому розумінні лібертаріанством.

Вирішення проблеми із депутатським корпусом, а також змішаною системою виборів – пропорційною і мажоритарною, у Зеленського бачать у запровадженні двопалатного парламенту. Та спершу потрібно зробити перепис населення, щоб розуміти, яка кількість депутатів необхідна країні сьогодні.

Більше про ідеологію команди Зеленського, конфлікт Президента із Верховною Радою та зміни, які він хоче запровадити, читайте у матеріалі “РБК-Україна”.