19°

погода у Рівному

Україна може скасувати безвіз з Ізраїлем

Речниця МЗС України Катерина Зеленко на прес-конференції в Києві заявила, що Україна може скасувати безвіз з Ізраїлем. Раніше, цього року Україна не впустила 35 Ізраїльців, а у відповідь Ізраїль затримав літак із 140-ми українцями.

“У подальшому ми будемо оцінювати масштаб і характер порушень прав українців закордоном і ступінь готовності країн боротися із випадками порушення законодавства. У разі, якщо іноземні уряди не будуть належним чином ставиться до боротьби з нелегальним наймом і прийомом на роботу українських громадян, якщо права українських туристів і подорожуючих будуть систематично порушуватися, ми будемо переглядати умови поїздок громадян, в тому числі і доцільність збереження безвізового режиму для громадян тих країн, де права наших співвітчизників систематично порушуються” – повідомила речниця МЗС

Також МЗС передало Ізраїлю ноту, в якій пояснило, що комфорт перебування українців закордонов для них в пріоритеті.

“Ми інтенсифікували співпрацю з нашими ізраїльськими партнерами з метою здійснення більш глибокого моніторингу ситуації із забезпеченням прав українців, які здійснюють подорожі до Ізраїлю…Проблема є системною і її потрібно вирішувати на рівні міжвідомчої співпраці”, – додала Зеленко.

За останній час у Тель-Авівському аеропорту стали частішати затримання українців. Декого із затриманих довго допитують про мету візиту й відправляють додому. Ізраїль же в свою чергу повідомляє, що такі допити проводять внаслідок того, що в країні збільшилася кількість нелегальних мігрантів.

фото – Delo.ua