24°

Україна підтримала лідера ерзянського народу, який виступив в ООН зі звинуваченнями в бік Москви

Головний старійшина ерзянського народу Сиресь Боляєнь виступив 22 квітня за квотою української делегації зі звинуваченнями на адресу Москви на XX сесії Постійного форуму ООН з питань корінних народів.

Головний старійшина ерзянського народу Сиресь Боляєнь

Про це повідомляє Державна служба України з етнополітики та свободи совісті, пише day.kyiv.ua.

У той час, як РФ готує неправдиві доповіді про забезпечення прав національних спільнот та корінних народів в Україні, спонсорує кампанії дезінформації, неправомірно змінює склад населення окупованого Кримського півострова та залякує ескалацією війни, корінні народи в самій РФ перебувають на межі вимирання, а їхній голос приглушений, – йдеться у повідомленні.

За пропозицією та координацією ДЕСС до учасників цьогорічної XX сесії Постійного форуму ООН з питань корінних народів з боку України було включено головного старійшину ерзянського народу Сиреся Боляєня. Він виступив ерзянською мовою з синхронним перекладом англійською. На противагу фасадній політиці РФ щодо захисту корінних народів та їхніх мов, саме Україна надала можливість ерзянській мові пролунати на весь світ та викрити тривожне становище народів ерзя, мокша, удмуртів, марі, чуваші, башкирів і татар.

Інязор у своєму виступі наголосив, що корінним народам РФ дозволені “лише танці в національному вбранні”, а той, хто бореться за права свого народу, переслідується за екстремізм чи стає жертвою каральної психіатрії. Він відзначив, що міжнародний тиск на Москву є єдиною вакциною, яка може попередити останню фазу етноциду корінних народів у РФ.